[Alındı] Xiaomi Redmi Note 6 Pro

Kendime 1500-1600 TL'ye telefon bakıyordum. Mi A2 ve Redmi Note 6 PRO arasında kalmıştım. A2'in SD 660 var iken, Note 6 PRO'nun SD 636'sı bulunuyordu. Fakat A2 3000 mAh sahipken, Note 6 PRO 4000 mAh sahipti. Bende arada kaldım. Hem oyun hem pil performansı istiyordum. Ben oyundan feragat ederek Note 6 PRO aldım. Telefondan genel olarak memnunum.

Şimdi bütün özelliklere başlıca değinelim.

1. Kutu İçeriği

Şahsen çok daha şaşalı beklerdim ama beklediğim gibi çıkmadı. Kutudan telefon (olmazsa olmazı) Telefon hızlı şarj desteklese de, hızlı şarj desteklemeyen adaptör (Buradan da kaçmışsın Xiaomi), silikon kılıf, sim çıkarma iğnesi, Micro-USB kablo ve genel şeyler (Garanti Belgesi vb.) çıktı. Gerçi 1600 TL'lik telefondan çok bir şey beklememek lazım.

2. Tasarım

Telefonun alt kısmından başlayalım. Sağ tarafta Hoparlör, sol tarafta Mikrofon ve ortasında Micro-USB girişi bulunuyor. Sağına bakarsak, Ses Azaltma/Arttırma Tuşu ve hemen altında güç tuşu var. Sol tarafında ise, SIM girişi var. Üst tarafta ise, 3.5 MM Jack ve ismini bilmediğim bir şey var (Sanırım IRDA Kumanda gibi bir şeydi). Arkaya bakar isek, çıkıntılı bir çift kamera ve ortada parmak izi okuyucu var. Ön tarafta ise Çentik ve ekranın altında yarım parmaklık bir çerçeve var.

3. Ses

Telefon her ne kadar Mono (Bundan tam emin değilim.) olsa da oldukça iyi ses verdiğini söylemem gerek. Bu konuya detaylı olarak giremiyorum maalesef.

4. Kamera

Arka tarafta, 12'ye 5 MP'lik olan kameramız oldukça iyi çektiğini söylemem gerek. Ön kamera ise, 20'ye 2 MP'lik yine güzel çekebilen bir kameramız bulunuyor. Telefon gece çekimlerinde biraz başarısız gibi ama gündüz çekimlerinde oldukça başarılı olduğundan onu affetiriyor bence. Gerçi genelde benim kamera ile işim olmuyor :)

5. Arayüz

Oldukça sade ve güzel bir arayüzü var. Tek sıkıntısı gereksiz uygulamaları çok fazla gibi geldi bana bu konuda.

6. Pil

Evet yavaştan önemli konulara gelelim. Telefon bu konuda bence başarılı. Telefon'da yaklaşık 2.5 Saat oynamama rağmen %60 Pil yüzdesi gördüm. Belki oyunlarım çok ağır değildir çerezlik oyun oynuyorum genelde.

7. Oyun

SD 636 ve Adreno 509'dan gücünü alan telefon oldukça iyi olduğunu söylemem gerek. Ama tabi bir SD 660 değil :)
Herkesin PUBG oynatır mı sorusuna gelecek olursak evet oynatıyor. En düşük seviyenin 1 yükseğinde akıcı oynatıyor. Ancak GFX Tool ile bu ayar 1 tık daha yükseliyor. Antutu'dan 115K puan aldığını belirtelim.

8. Malzeme Kalitesi

Telefon beni öyle Premium hissiyat hissetirmese de kaliteli gibi duruyor. Fazla bilgim olmadığından pek bir şey diyemiyorum.

9. Bonus

Parmak izi okuyucusuna gelirsek, gerçekten bu konuda hızlı olduğunu söyleyebilirim. Yüz tanıma ise eh işte diyebiliriz. Çok hızlı olduğunu söyleyemem ve karanlıkta sizi göremiyor bu konuda :(

10. Son Kısım

Şimdi telefonun artı ve eksilerine gelelim:

A) Artıları (+)

+ Telefon tasarım olarak çok beğendim.
+ Pil performansı oldukça başarılı.
+ Oyun konusunda bir SD 660 olmasa da, oldukça iyi.
+ Kamerası A2 ile eşdeğer seviyede gördüm. O yüzden başarılı.
+ Arayüzü akıcı ve sade.

B) Eksileri (-)

- Micro-USB girişi olması. Yıl olmuş 2019 Micro-USB Telefon mu olur :)
- Telefon hızlı şarj desteklerken, adaptörün hızlı şarj desteklememesi.

Tablo

Kutu İçeriği

6/10

Tasarım

8/10

Oyun

8/10

Pil

9/10

Arayüz

8/10

Kamera

8/10

Ses

8/10

Malzeme Kalitesi

8/10

Sonuç

Telefon gerçekten güzel. SD 660, USB Type-C ve kutuda kulaklık bulunsaymış (Gerçi Xiaomi sanırım hiçbir telefonunda koymuyor.) olsaymış tadından yenmezmiş. Bu arada belirtmeyi unutmadan; Telefonu 4 GB RAM/ 64 GB Depolama aldığımı belirteyim. Sormak istediğiniz soru varsa sorabilirsiniz inceleme buraya kadardı :)

Son düzenleme:
Bu da az önce çektiğim Kamera performansı: (Boyut küçülttüm biraz kalitesiz çıkmış sanki.)
Kamera.jpg

Kamera 2.jpg

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı