[Alındı] XPG Gammix S11 Pro 512 GB NVMe SSD

Haftalardır NVMe bir SSD araştırıyordum. Corsair MP510 almak istiyordum ama fiyatı oldukça arttı. XPG Gammix S11 Pro SSD'yi Teknobiyotik'te indirimde gördüm ve araştırınca satın almaya karar verdim. 533 TL'ye aldım. Bu aldığım üçüncü SSD oldu. Daha önce Adata SU800 kullandım ve memnun kalmıştım.
Sistem özelliklerim imzamda mevcuttur. Asus B450-F Gaming anakart ile kullanıyorum.

1.JPG

2.png

3.png

4.png

Adata SU800 serisi çok iyi, SU630 ve 650 ise Adata'nın ayıbıdır. M2 SSD'lerin baş düşmanı; ısı ama bu SSD'nin üzerinde gelen soğutucu çok işe yarar gözüküyor. Hayırlı olsun.

Bir paylaşım okumuştum. Orada seq. kısmındaki yani pazarlarken bizlerin hemen oraya baktığımız 3500/2300 mb/s kısmı oluyor. Halbuki SSD de 4k (iops) yazma ve okuma kısımlarına bakmamız gerektiğini söylüyor. Güzelce açıklama da yapılmış. Linkini atacağım. Samsung evo 979 509 GB olan SSD 4k iops değeri 370k iops, xpg 512 GB SSD 390k iops. Fiyat fark olarak Samsung daha fazla. Ama bizi ilgilendiren kısımda hız olarak xpg daha iyi diyebiliyor muyuz?

Bir paylaşım okumuştum. Orada seq. kısmındaki yani pazarlarken bizlerin hemen oraya baktığımız 3500/2300 mb/s kısmı oluyor. Halbuki SSD de 4k (iops) yazma ve okuma kısımlarına bakmamız gerektiğini söylüyor. Güzelce açıklama da yapılmış. Linkini atacağım. Samsung evo 979 509 GB olan SSD 4k iops değeri 370k iops, xpg 512 GB SSD 390k iops. Fiyat fark olarak Samsung daha fazla. Ama bizi ilgilendiren kısımda hız olarak xpg daha iyi diyebiliyor muyuz?
Samsung 970 Evo Plus tercih edilebilir tabiki ama fiyat olarak oldukça iyi bu SSD.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı