Alınmak istenen RTX 2060'ın test sonuçları

bilburak

Femtopat
Daha fazla  
Almak istediğin ekran kartının test sonuçları budur. Anlamadığımdan dolayı sizlere sormak istedim. Teşekkür ederim.

IMG-20210305-WA0000.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Test 720P çözünürlükte MSAA kapalı şekilde gerçekleşmiş. Bu testin bir anlamı yok gibi. 8X MSAA ve yüksek çözünürlükte anlaşılır bu testin değeri.

202 FPS almış ve sıcaklık 73 derece, buradan anlayacağımız üzere kart tam yükte çalışmış, 8X MSAA ve yüksek çözünürlük testini yaptığında kartın biraz daha fazla ısınması dışında fark yaratacağını sanmıyorum.

Önemli olan kartın test sonucu değil bence kart her halükarda kullandığı grafik çipinin performansını yansıtır. Kartın markası önemli, incelemelerine bakmak sıcaklık değerleri, overclock potansiyeli, kullanılan PCB, kullanılan mosfet takımı, kaç beslemeye sahip, kullanıcı değerlendirmeleri.

Son düzenleme:
Önemli olan kartın test sonucu değil bence kart her halükarda kullandığı grafik çipinin performansını yansıtır. Kartın markası önemli, incelemeleri bakmak sıcaklık değerleri, overclock potansiyeli, kullanılan PCB, kullanılan MOSFET takımı, kaç beslemeye sahip, kullanıcı değerlendirmeleri.

Gigabyte 2060 OC bu arada.

202 FPS almış ve sıcaklık 73 derece, buradan anlayacağımız üzere kart tam yükte çalışmış, 8X MSAA ve yüksek çözünürlük testini yaptığında kartın biraz daha fazla ısınması dışında fark yaratacağını sanmıyorum.

MSAA ayarı çok fark ediyor FurMark testinde. Eğer tam yüke sokmayacaksak ne anlamı var stres testi yapmanın?

Şahsen karşı tarafa yaptırılan teste gram güvenmem. Arka planda kasa kapağını açıl içeri fan bile tutan gördüm düşük sıcaklık çıksın diye. Kart stres testinde kapanmıyorsa, verdiği FPS ortalama değerlerde ise, sıcaklık değeri çok yüksek değilse en önemli 2. aşamaya bakacaksın.
Kartın fiziksel durumu: Kart açılmış mı, fanlar sağlam mı? Darbe var mı? Pinlerde koku var mı? Tüm çıkışlar çalışıyor mu?

Şahsen karşı tarafa yaptırılan teste gram güvenmem. Arka planda kasa kapağını açıl içeri fan bile tutan gördüm düşük sıcaklık çıksın diye. Kart stres testinde kapanmıyorsa, verdiği FPS ortalama değerlerde ise, sıcaklık değeri çok yüksek değilse en önemli 2. aşamaya bakacaksın.
Kartın fiziksel durumu: Kart açılmış mı, fanlar sağlam mı? Darbe var mı? Pinlerde koku var mı? Tüm çıkışlar çalışıyor mu?

1 aylık ürünmüş.

Yeni konular

Geri
Yukarı