Alkol içince uyku neden gelir?

Liseliyim o zaman. İlk votka içtiğimde (çeyrek su bardağı, kafaya dikmiştim) 30 saniyeliğine falan gözüm karardı, boğazım yandı ve başım döndü. 5 dakika sonra bir çeyrek bardak daha sek attım, boğazımı yakmaktan öte gitmedi.

Bira hiçbir şey yapmıyor, çakır keyfe ulaşmak için 4-5'e çıkmak gerekiyor ki o da gereksiz geliyor.

Uyku çakır keyfe ulaşınca geliyor çoğu zaman. Yani şişeyi devirmek gerekiyor biraz. En azından çevremdekilerle hep böyle deneyim yaşadım :D
Alkol kadar burası da bağımlılık yapıyor sanırsam. Ne kadar gidiyorum dese de insan, eli alıştığı ve kafanın rahatına yürüdüğün için buraya çıkman doğal.

Tekrar hoşgeldin liseli. 🥶 🤣

Alkolün tadı nasıl bir şey? Hiç denemedim 😀
Değişiyor hocam.
Liseliyim o zaman. İlk votka içtiğimde (çeyrek su bardağı, kafaya dikmiştim) 30 saniyeliğine falan gözüm karardı, boğazım yandı ve başım döndü. 5 dakika sonra bir çeyrek bardak daha sek attım, boğazımı yakmaktan öte gitmedi.

Bira hiçbir şey yapmıyor, çakır keyfe ulaşmak için 4-5'e çıkmak gerekiyor ki o da gereksiz geliyor.

Uyku çakır keyfe ulaşınca geliyor çoğu zaman. Yani şişeyi devirmek gerekiyor biraz. En azından çevremdekilerle hep böyle deneyim yaşadım :D
Yani hiç çarpmadı vodka ya. Çok az bir şey sek de attım da bünyeden herhalde
Hocam alkol oranı %4 olan biralardan biraz daha hafifi diyebiliriz. Pek benzemiyor 🤣

Sarhoşluğun en üst seviyesi budur bana göre. Birde sevdiğin kızı aramaya çalışmak var😁
Bilinci ne kadarda kaybederiz?

Alkolün bünyelerde farklı etkisi oluyor. Mesela bende uykusuzluk yapıyor, ciddi anlamda alkol aldıktan sonra uyuyabildiğim bir gece hiç olmadı.
İlginç, bende de tam tersi. Alkol aldıktan sonra çok rahat uyurum. Sırf bunun için tükettiğim bile oldu birkaç kez.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı