Allah ya varsa deyip inanmak

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu dediğin kitaplari ben de okudum, baskıcı olan biri varsa kendinize sormalisiniz. Senin dediğine ne de inanmiyorum. Ateist ve deist birini dine döndürmek çok çok düşük ihtimal. Siz müslümanların iğrenç bir huyu var herkesi müslüman yapmaya çalışmaya çalışıyorsunuz. Ateist ve deistler içinde de her yerde olduğu bilgisiz insanlar var bunlar ancak tekrar dine dönüş yapabilir.

Zorlama yok, bence sizin çevreniz ile ilgili bir sıkıntı. Herkes öyle olacak diye bir kaide yok.

Her Müslüman'ım diyen Müslüman değildir, her ateistim diyen de ateist değildir.

Ya inandığı şey yanlış ve kanıtlar doğrultusunda cevap getiremiyor.
Ya da zaten inandığı şeye tam inancı yok.

Dediğiniz şeylerin hepsi inanç kaynağının olmaması. Kanıtlar insandan insana göre değişir size göre mantıklı bana göre saçma ama herkesin mantıklı düşündüğü bir şey vardır.

Allah ya varsa diye düşünmek dini olarak bir sorun teşkil etmiyor. Bakara suresinin 286. ayetine göre insan sadece yaptıklarından sorumludur, düşündüklerinden değil.
Ayrıca ateistler cevap yazmasın diye bir sınır koyman hiç doğru değil, bu konularda birkaç tane daha soru sorarsan anlayacaksın ki biz çoğu dini bütün insandan daha çok şey biliyoruz.

Zannetmemen bir şey ifade etmiyor gerçekler değişmiyor.
Siz size söylenenlere karşı ön yargılı olduğunuz için ifade etmeyebilir. Birçok yorumunuzu okudum. Hepsinde size söyleneni değil de kendi kafanızdakini söyleyip duruyorsunuz. Tercih sizin. Hayat sizin. Ben bizim tabirimizle ahirette sualde ben söylemiştim diyeceğim. :) Yani cevaplarınız da hep ironi şeklinde dışlama var. Düşünce istiyorsanız söylenenleri düşünebilirsiniz. Söylediklerimi yanlış anlamayın.

Yazarken bile doğru yazmiyorsun düzen demek senin neyine, vücudundaki işlevi olmayan memeler yüzünden bile meme kanseri olan erkekler var bu mu düzenli vücut? Gözlerde çeşit çeşit bozukluklar var bu mu düzenli vücut?
Şekil olarak kastettim.

@Satürn Halkası Şekil olarak düzenli değil bir anda bu şekile insan evrilmedi binlerce yil sonunda böyle oldu. Evrim bir anda olmadi.
Dini konularda yazdıklarınızın çoğunu okudum şu son 2 günde. Düşüncelerinizin çok büyük bir kısmına katılıyorum. Bana göre doğruları söylüyorsunuz fakat bu forumdaki dar görüşlü, aşırı derecede müslüman- amacım müslümanları kötülemek değil ne demek istediğimi anladınız- insanlara bunu anlatamazsınız. Size yazacakları tek cevap "Umarım doğru yolu bulursunuz.".

Her Ateistim diyen de Ateist değildir.
Nedir gizli müslüman mi?

O zaman sen dışarıda döllen.
Neyse şimdi bir şey desem ben ceza yiyeceğim seni raporlamak şart.
Siz size söylenenlere karşı ön yargılı olduğunuz için ifade etmeyebilir. Birçok yorumunuzu okudum. Hepsinde size söyleneni değil de kendi kafanızdakini söyleyip duruyorsunuz. Tercih sizin. Hayat sizin. Ben bizim tabirimizle ahirette sualde ben söylemiştim diyeceğim.
Ben sizden daha iyi dininizi biliyorum sizden daha fazla da kutsal kitaplara hakimim neyin ön yargısı be adam. Tabii tabii ahirette kesin hesap sorarsin.

@Little Bobby Dinini dahi bilmeyen kendi dininin kitabını bile okumamiş bilgisiz insanlar gelmiş bana diyor ön yargilisin ve hakaret ediyorlar. Bunlarin bilgisizliklerini aşağılayarak, tehdit ederek, küfür ederek hakli olmaya çalışıyorlar.

Son düzenleme:
İnanmayı, inanmamaktan daha mantıklı bulduğum için inanıyorum. Adına ne diyorsan de.

Bir de ben asla kimseye neden ateist oldun, neden farklı bir şeylere inanma gereği duydun diye hiç sormuyorum. Araştırmıştır, o mantıklı gelmiştir ve inanmıştır. Beni ilgilendirmez. Fakat özellikle bu inanmayanlar, insanlarla (genellikle inananlarla, kendi savunduklarına katılmayanlarla) uğraşmayı çok seviyor. Sana karışan yok sen niye millete dalaşma peşindesin? İlgi eksikliği herhalde.

Şu konuyu tamamen göz ardı edemiyor muyuz? Yok mu öyle bir seçenek?
Geçmiş olsun.

Screenshot_2.png

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı