Allah ya varsa deyip inanmak

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bence ''Ya Allah varsa?'' deyip inanmayı bırakmalısın. Sence bu inanç şekli doğru mu? Tabii ki de değil. Allah'ın varlığına kalbin ile tasdik etmelisin. Allah'a şirk koşmayan her Müslüman Cennet'e gidecektir.

Peki sana bir soru. Allah'a şirk koşmamış başkalarının hakkını yemiş,gasp etmiş,kul hakkı desen saymakla bitmez he birde yatıp kalkar dua eder böyle insanlarda Cennet'e gider mi?

Peki sana bir soru. Allah'a şirk koşmamış başkalarının hakkını yemiş,gasp etmiş,kul hakkı desen saymakla bitmez he birde yatıp kalkar dua eder böyle insanlarda Cennet'e gider mi?
İslam'a göre cehennemde cezasını çektikten sonra evet, gider.

Allah bunu Kur'an'da kesin ve sert bir dille yasaklamıştır. Böyle insanlar istediği kadar ibadet etsin yaptıkları davranışlar büyük günahtır. Allah'ın affı O'na kalmıştır. Ben buradan Cennet'e gider gidemez gibi bir yorum yapamam ama dediğim gibi. Bu davranışlarda bulunup ibadette bulunan insanların ibadetinin değeri kalmaz.

İslam'a göre cehennemde cezasını çektikten sonra evet, gider.

A'Raf suresi 36. ayette Bakara Suresi 81, Maide 37 Rabbimiz diyor ki; Ve âyetlerimizi yalanlayan kimseler ve onlara karşı kibirlenenler, işte onlar ateş ehlidirler ve onlar, orada devamlı kalanlardır.
"Ateşten çıkmak isterler ve onlar oradan çıkacak değillerdir. Ve, onlar için “daimî azap” vardır. " Demektedir.

Bu da şu demek değil midir? Her pisliği fenalığı yapan İnsan Cehenneme girdi mi orada ilelebet kalacaktır diyor. Ben bu ayetten bunu anlıyorum. Demek ki çıkış yok.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı