Allianz BES iptaline dönüş yapılmadı

SpaceForYou

Hectopat
Daha fazla  
Ben Haziran'ın 25'inde Tab Gıda şirketinde 2 aylık bir işe girdim. Girdiğim gibi sigorta şirketleri olan Allianz'ın otomatik bireysel emeklilik sözleşmesine katılım sağladığım bildirimi geldi. Yani her ay maaşımdan kesinti yaparak emeklilik programında birikecekti. Ben işten 30 Eylül tarihinde çıkış sağladım. O tarihe kadar her ay maaşımdan 250 TL kesinti olmuş. Ben bunu geri almak için Allianz şirketine iptal olması için Eylül'ün 19'unda başvuruda bulundum. 15 iş günü içinde halledileceği yazıyordu. Şu an 12. iş günü ve hâla herhangi bir mesaj tarafıma ulaşmadı. Şimdi nasıl bir yol izleyebilirim? Veya nasıl bilgi alabilirim? Çünkü internette mevcut telefon numaralarında robot çıkıyor ve yönlendiriyor sadece.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sen istemeden mi parayı kestiler veya şirket zorunlu mu yaptı böyle bir şey?

İstediysen en kötü tüketici hakları halleder de çalıştığın yer ise hiçbir fikrim yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Adı üstünde aslında. Otomatik BES olduğu için kendi kendine sözleşmeyi başlatıyor tabii sonrasında çıkış yapabiliyorsun.

Öncelikle BES programına sizin onayınızla girmeniz gerekiyordu, öyle kafalarına göre maaşınızdan kesinti yapamaz. İlk şirketimden kalma, biriken BES'imi başka bir firmaya aktarmak suretiyle geri almak için şubeden 2 günlüğüne halletmiştim. Telefondan veya mobil uygulaması üzerinden işlem yapmak hala taş devrinden kalma. (Devir teknoloji devri, hala bir türlü geliştiremedik bu konuda.)

Öncelikle BES programını sizin onayınızla girmeniz gerekiyordu, öyle kafalarına göre maaşınızdan kesinti yapamaz. İlk şirketimden kalma, biriken BES'imi başka bir firmaya aktarmak suretiyle geri almak için şubeden 2 günlüğüne halletmiştim. Telefondan veya mobil uygulaması üzerinden işlem yapmak hala taş devrinden kalma. (Devir teknoloji devri, hala bir türlü geliştiremedik bu konuda.)
İşe girerken 7 8 tane imza attım. 2 aylığına girdiğim için hiçbirini okumadım. Yer alıyor olması lazım o kağıtların arasında.

Allianz uygulamasından da iptal edebilirsin kolay bir şekilde.
Siteye girmeye çalıştığımda böyle bir hesap bulunmamaktadır diyor.

İşte hatanız burada. Okumadan etmeden sözleşme imzalamayın konu ne olursa olsun. Lehine göre uyanıklık yapan çoğu şirketler mevcut, köklü firmalar bile... Neyse, konuyu sapmadan; bırakın mobil uygulama üzerinden halletmeyi, en yakın şubeden hallederseniz en azından teyitli bir şekilde iş yapmış olursunuz.

İşte hatanız burada. Okumadan etmeden sözleşme imzalamayın konu ne olursa olsun. Lehine göre uyanıklık yapan çoğu şirketler mevcut, köklü firmalar bile... Neyse, konuyu sapmadan; bırakın mobil uygulama üzerinden halletmeyi, en yakın şubeden hallederseniz en azından teyitli bir şekilde iş yapmış olursunuz.

Üniversitem bu sene yoğun ama boş bulduğum gibi en yakın şubeye gideceğim. Teşekkürler.

Ben 2 farklı şirkette de internet siteleri üzerinden halletmiştim. Hesap bulunamamaktadır diyorsa arayıp hesap numaranızı sorabilirsiniz yardımcı olurlar. Sonra da siteden çıkış yaparsanız. Çıkış yaptıktan sonra da yine belirli bir süre var sanırım paranın yatması için onu da unutmayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı