Alloyseed Laptop Notebook Cooling 700 Vakumlu Soğutucu İncelemesi

Herkese merhabalar,

Bu rehberimde sizlere 2 aydır kullanmış olduğum Alloyseed Laptop Notebook Cooling 700 4500RPM vakumlu soğutucudan bahsedeceğim. Bu soğutucuyu sistemimin Noctua NT-H1 termal macunu değişimi yapmama rağmen ısınmasından dolayı satın aldım.
Bu vakumlu soğutucuyu Aliexpress üzerinden sipariş verdim. Ortalama 2 ay içinde elime ulaştı. Sıcaklık değerlerinde muazzam bir düşüş gördüm bu soğutucuyu aldıktan sonra. Sizlere bu değerleri resim ve video şeklinde göstermek isterim.
Size tavsiyem ilk olarak laptopu temizleyin, termal macun değişimi yapın. Eğer bu yaptığınız işlemlere rağmen sıcaklık sorunları yaşarsanız benim gibi vakumlu soğutucu alın, onun dışında almanızı tavsiye etmem.
İnternette gezinirken çoğu forum sitesinde (Technopat Sosyal dahil) vakumlu soğutuculara soğuk bakılmadığını gördüm. Fan pervanelerinin yönün değiştirip yıprattığını söylüyordular. Ben buna rağmen satın aldım ve neredeyse sürekli vakumlu fanla kullanıyorum sistemi 2 aydır aralıksız, hiçbir sorun yaşamadım Allah'a şükür.
Bunu da belirtmek isterim arkadaşlar: bütün notebooklar ısınır, özellikle H ibareli işlemcilere sahip laptoplar daha çok ısınır.
Sıcaklık değerlerini sizlerle paylaşmak istiyorum arkadaşlar.
Boşta vakumlu soğutucu olmadan işlemci sıcaklığı:

Screenshot_2.png

Yükte vakumlu soğutucu varken işlemci sıcaklığı:

Screenshot_5.png

Boşta vakumlu soğutucu varken işlemci sıcaklığı:

Screenshot_1.png

Screenshot_4.png

Kullanmış olduğum sistem:

Packard Bell TS11HR.

Intel i5-2410M 2C/4T 2.3 GHz 2.9GHz.
NVIDIA GT520M.

Ürün linki:

www.aliexpress.com/item/32891074696.html

Son düzenleyen: Moderatör:
@Trieetz
Öncelikle merhaba az önce şu ( Cool Cold Coolcold Ayarlanabilir Vakumlu Gaming Laptop Soğutucu Fan | Trendyol ) ürünü sipariş ettim hakkında çok yorum vs. okudum herkes performansını methediyor. Laptopun altına koyulan soğutuclardan 2-3 kat daha fazla performans veriyor. Sanırım benim aldığımla sizin elinizdeki ürün de aynı çünkü bu görünüşteki cihazı kullanıp bu linki bırakan çok var.

Sizin kullanımınız neredeyse, yaklaşık 6 ay falan olmuş şu anki yorumlarınızı alabilir miyim acaba.

@Trieetz
Öncelikle merhaba az önce şu ( Cool Cold Coolcold Ayarlanabilir Vakumlu Gaming Laptop Soğutucu Fan | Trendyol ) ürünü sipariş ettim hakkında çok yorum vs. okudum herkes performansını methediyor. Laptopun altına koyulan soğutuclardan 2-3 kat daha fazla performans veriyor. Sanırım benim aldığımla sizin elinizdeki ürün de aynı çünkü bu görünüşteki cihazı kullanıp bu linki bırakan çok var.

Sizin kullanımınız neredeyse, yaklaşık 6 ay falan olmuş şu anki yorumlarınızı alabilir miyim acaba.

Çok performanslı çalışıyor halen. Tek sorun dün Photoshop yaparken yere düştü kablosu fana takıldı onu da kabloyu yerine yapıştırarak sorunu çözdüm. Yani çok başarılıdır benim satın aldığım vakumlu fan.

@Trieetz

Sonuçlarını paylaşır mısınız?

Bugün kargoya verilmiş geldiğinde paylaşacağım.

Basit olarak söyleyeyim wrc9 oynarken CPU sıcaklığı 89-90-91 dereceler arasında oynuyordu (yaklaşık 15-20 dakikada). Ayarları değiştirmeden test edip paylaşacağım sonucu.

Bugün cihaz elime geçti denedim. Sıcaklık değerlerim değişmedi yine 89-90 arası gidip geliyordu fakat cihazı kullanmazken sıcaklıktan dolayı FPS drop yiyordum yaklaşık 15-20 dakika sonra. FPS 60'dan 40-45 civarlarına düşüyordu. Bu problemim ortadan kalktı. 60 FPS sabit saatlerce oynayabildim sıkıntı çıkmadı. Cihazı her türlü öneririm.

Son düzenleme:
Bugün kargoya verilmiş geldiğinde paylaşacağım.

Basit olarak söyleyeyim wrc9 oynarken CPU sıcaklığı 89-90-91 dereceler arasında oynuyordu (yaklaşık 15-20 dakikada). Ayarları değiştirmeden test edip paylaşacağım sonucu.

Bugün cihaz elime geçti denedim. Sıcaklık değerlerim değişmedi yine 89-90 arası gidip geliyordu fakat cihazı kullanmazken sıcaklıktan dolayı FPS drop yiyordum yaklaşık 15-20 dakika sonra. FPS 60'dan 40-45 civarlarına düşüyordu. Bu problemim ortadan kalktı. 60 FPS sabit saatlerce oynayabildim sıkıntı çıkmadı. Cihazı her türlü öneririm.
Yani sıcaklıklar azalmadı frekans arttı.

Yeni konular

Geri
Yukarı