Almak istediğim RAM tükenmiş, üretici firmadan istek yapmalı mıyım?

dopeboy

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar. Vatan Bilgisayar'dan almak istediğim RAM maalesef ki tükenmiş bugün itibarıyla. Hiçbir yerde stok bulamıyorum. Sadece N11 mağazasında bir satıcıda gözüküyor fakat pek de güvenemedim. Vatan'daki arkadaşlar da istek yaparız ama gelir mi bilmiyoruz kesin bir şey söylemek güç diyorlar. RAM'in markası Corsair 8 GB 2666 MHz CL16 DDR4. N11'den de pek almak istemiyorum açıkcası. Aşırı arada kaldım. Vatan'dan istersem de kesin gelmeyebilir ama bilemiyoruz geledebilir diyorlar. Daha önce hiç Vatan'dan bu şekilde olmayan ürünü üretici firmadan isteyip getirten bir arkadaş var mı? Bilgi verebilir mi? Teşekkürler.

N11 üzerinde aradığınız ürün mevcut. Satıcı da güvenilir. Her hangi bir sorun halinde zaten yasal iade hakkınız var 14 gün. Attığım linkten alabilirsiniz.

Aynı markanın 3000-3200 Mhz ram'ini alsam sorun yaşar mıyım sizce? Veya farklı bir markanın 2666 mhz bir ram'ini mi almalıyım?

Birebir aynı özellikte olduğu sürece sorun yok. Kasada takılı olan 3000Mhz CL15 ise aynı üründen takmanız lazım. Farklı markayı önermem. Hiç bir şey yapamıyorsanız ve bütçeniz kurtarıyorsa elinizde ki RAM'i satıp 2 adet alın.

Birebir aynı özellikte olduğu sürece sorun yok. Kasada takılı olan 3000Mhz CL15 ise aynı üründen takmanız lazım. Farklı markayı önermem. Hiç bir şey yapamıyorsanız ve bütçeniz kurtarıyorsa elinizde ki RAM'i satıp 2 adet alın.

Şöyle söyleyeyim. Şuan takılı olan Ram Corsair 8 GB 2666 MHZ CL16 değerinde bir ram. Ben Corisar 8GB 3000 Mhz CL16 değerinde bir ram alsam sorun yaşar mıyım yani? Yine aynı model marka Corsair vegance serisi?

Bambaşka özelliklerde RAM bile alsan sorun olmaz büyük ihtimalle. O üzerinde yazan değerler kalıcı damgalar değil. BIOS'dan tamamen değişebiliyor onlar hem manuel hem otomatik olarak. Hatta üzerindeki dirençleri bile değiştirebiliyorsun BIOS'dan. Bu kadar kasmana gerek yok. Benim 8 GB 3000 MHz CL16 1.35V RAM'im 3600 MHz CL16 1.41V'da çalışıyor mesela.

Yeni konular

Geri
Yukarı