Almak istediğiniz ne ise şimdi alın!

TL her üretildiğinde ülke zarara uğruyor zaten bazı verilere göre;
50 kuruş, 66 kuruş üretim
1TL, 1, 13TL üretim

Bir de bazen kabul oluyor bu itirazlar çok komik durum :D
Ben 50 kuruş ve 1 TL ile ilgilenmiyorum. Bana 10 kuruşun maliyetini söyleyiniz.

Enflasyonda, çikolata bile stoklamak para stoklamaktan daha iyidir. Eğer mega veya Hiper enflasyona girersek durumlar daha kötü olur. 1 hafta önce 90 liralık bir kilogramlık kahve, şimdi 120 olarak görünüyor ve satıştan kaldırılmış. Arkadaşın dediği gibi ne almak istiyorsanız o parayı bir şekilde toplayıp alın.

Enflasyonda, çikolata bile stoklamak para stoklamaktan daha iyidir. Eğer mega veya Hiper enflasyona girersek durumlar daha kötü olur. 1 hafta önce 90 liralık bir kilogramlık kahve, şimdi 120 olarak görünüyor ve satıştan kaldırılmış.

Marketler stoklamaya oynuyor şimdi şeker, yağ BİM ve A101'de sınırlı şekilde satılıyor.

Marketler stoklamaya oynuyor şimdi şeker, yağ BİM ve A101'de sınırlı şekilde satılıyor.
Onlar ne yapsın? Tabii stoklayacaklar. Aşağıda Venezuela’nın hiper enflasyona geçiş süreci grafiği var. Bizde durumlar aynı gibi görünüyor. Belki hiperenflasyon olmaz ama krizin gidişatı hızlandı.
6672DD8A-9E07-4F67-B58C-92DDF3CDACF6.jpeg

Onlar ne yapsın? Tabii stoklayacaklar. Aşağıda Venezuela'nın Hiper enflasyona geçiş süreci grafiği var. Bizde durumlar aynı gibi görünüyor. Belki hiperenflasyon olmaz ama krizin gidişatı hızlandı. Eki Görüntüle 1219463

Tablo cidden iç korkutucu bir ev de bulunması gereken ana malzemeler arasında yer alan şeker, yağ'ın stoklanması cidden çok kötü bir durum.

Konuyu güncellemeyle giriş yapmak istiyorum:
1652780436283.png

İlk mesajımdaki değer ile bu grafikteki değerin farkını görün. Görülüyor ki ihtiyaç kavramı artık "lüks" oldu.

Diyeceklerim bu kadar.

Türkiyede elektronik ürün almak için en doğru gün bugündür.
Kesinlikle. Odama 43 inçlik televizyon almayı düşünüyordum, bir umuttur ya deyip yazın biraz da olsa fiyatlar durur ve Temmuz'un başında alırım diyordum. Daha geçen gün 570 lira daha zamlanmış. Coğrafya kaderdir, Türkiye kederdir.

Kesinlikle. Odama 43 inçlik televizyon almayı düşünüyordum, bir umuttur ya deyip yazın biraz da olsa fiyatlar durur ve Temmuz'un başında alırım diyordum. Daha geçen gün 570 lira daha zamlanmış. Coğrafya kaderdir, Türkiye kederdir.

Hocam Temmuz'da alsanız anca gelecek sene aa temmuzda almıştım iyi ki almıştım diyebilirsiniz 😆😆 Dün bugünden iyiydi bugün yarından iyi olacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı