Alman Tankı olarak geçen araba hangi arabadır?

Dostlar sosyal medyada alman tankı olarak geçen araba hangisidir? Çok merak ettim. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Alman tankı olarak tabir edilen modeller Mercedes'in Almanya'da üretilen ve Mercedes'in kendi motoru olan tüm modeller için geçerlidir.
Ama Mercedes motorunu Renault'tan almaya başlayalı ve üretimi başka ülkelere kaydıralı bu ünvanı kaybetti denebilir.

Opel'den ziyade Mercedes gibi geliyor. Opel 2. dünya savaşı sırasında nerdeyse hiç araç üretmedi, bisiklet, kamyon ve sivil araçlar hariç. Mercedes ise 2. dünya savaşı sırasında bir çok uçak motoru ve tank üretti. Bu yüzden çok daha tecrübeli ve iyi bir marka. Bana kalırsa bu lakabı ya Porsche ya da Mercedes alır.

Alman tankı diye bir şey yoktur, alman tankının anlamı insanlar satış sitelerinde arabalarını daha havalı göstermek için markanın önüne koyduğu kılıftır. Yani uzun lafın kısası Almanya'da üretilen tüm arabaların satış esnasında daha havalı durması için söylenen laftır. Herkesin alman yapımı arabası herkesin kendi alman tankıdır.

Alman tankı diye bir şey yoktur, alman tankının anlamı insanlar satış sitelerinde arabalarını daha havalı göstermek için markanın önüne koyduğu kılıftır. Yani uzun lafın kısası Almanya'da üretilen tüm arabaların satış esnasında daha havalı durması için söylenen laftır. Herkesin alman yapımı arabası herkesin kendi alman tankıdır.

Dünyada Volvo'dan sonra en sağlam şasi benim bahsettiğim modellerde vardı.
Böyle bir tabir gerçekten vardı bir dönem.

Alman tankı olarak tabir edilen modeller Mercedes'in Almanya'da üretilen ve Mercedes'in kendi motoru olan tüm modeller için geçerlidir.
Ama Mercedes motorunu Renault'tan almaya başlayalı ve üretimi başka ülkelere kaydıralı bu ünvanı kaybetti denebilir.

Daha saçma bir yorum olamazdı herhalde :D :D

Geri
Yukarı