Almanca C1 seviyesine nasıl çıkılır?

reddline

Hectopat
Makaleler
18
Türk-Alman ünitersini biliyorsunuzdur. Burayı biraz araştırdım. Diyelim ki ben burayı kazandım. Almanca dersim 9-10'da baya iyiydi. Baya da seviyorum. Hatta İngilizce'den daha çok. Diyelim ki gittim C1 seviyesi lazımmış. Bu yüzden hazırlık okumak lazım. Ders verildikten sonra sınav yapılıyormuş. 2 kez hak tanınıyormuş. Almanya'ya gitme durumları da oluyormuş. C1 seviyesine ne kadar zamanda çıkılır? Zorlukları nedir?

Eğer Almanya'ya gitmek ise niyetin ne yap ne et bilgisayar ve it bölümünden mezun ol, ilgilizce ve az Almanca ile kabul edilirsin dile takılma. Türkiye'de bir kursta öğreneceğin Almanca ile gideceğin eyaletin şehirlerindeki aksanlar ve alışkanlıklar bile farklı olacaktır. Ne yap et elektronik, bilgisayar, programcılık türü bir şey bitir, Almanya'nın çok ihtiyacı var.

Eğer Almanya'ya gitmek ise niyetin ne yap ne et bilgisayar ve it bölümünden mezun ol, ilgilizce ve az Almanca ile kabul edilirsin dile takılma. Türkiye'de bir kursta öğreneceğin Almanca ile gideceğin eyaletin şehirlerindeki aksanlar ve alışkanlıklar bile farklı olacaktır. Ne yap et elektronik, bilgisayar, programcılık türü bir şey bitir, Almanya'nın çok ihtiyacı var.
Benim okuduğumda üniversite okumak için Almanca seviyesi C1'de olmak zorunda. Eğer bilmiyorsan 1 sene hazırlık okuyorsun. Listening, Speaking sınavları oluyorsun.

Eğer Almanyada üniversite okuyacak isen okuluna göre B1 ve-B2 de kabul ediliyor ,basit bir kurs o zaman yardımcı olur C seviyeleri akademik ve üzeridir bunun bir öğrenme standartı yok kişiye göre değişir , eğer amaç Almanyaya gitmek ise yuıkarıda yazdıklarımı değerlendir.

Türk-alman ünitersini biliyorsunuzdur. Burayı biraz araştırdım. Diyelim ki ben burayı kazandım. Almanca dersim 9-10'da bayağı iyiydi. Bayağı da seviyorum. Hatta İngilizce'den daha çok. Diyelim ki gittim C1 seviyesi lazımmış. Bu yüzden hazırlık okumak lazım. Ders verildikten sonra sınav yapılıyormuş. 2 kez hak tanınıyormuş. Almanya'ya gitme durumları da oluyormuş. C1 seviyesine ne kadar zamanda çıkılır? Zorlukları nedir?

Sık sık pratik yaparak çıkabilirsiniz, gidip C1 kitapları vs alıp çalışıp C1 seviyesine çıkamazsınız pratik olmadan olmaz. Ben sizin yerinizde olsam hazırlık okurdum en azından adamakıllı Almanca öğretirler. Benim de lisede almancam iyiydi severdim şu an Almanya'dayım diğer arkadaşın dediği gibi eyaletler arası Almanca telaffuzu vs farklı benim bulundum bölgede ki Almanca'yı anlamak bir hayli zor yani yine dediğim gibi pratik şart.
Eğer Almanya'da üniversite okuyacak isen okuluna göre B1 VE-B2 de kabul ediliyor, basit bir kurs o zaman yardımcı olur C seviyeleri akademik ve üzeridir bunun bir öğrenme standartı yok kişiye göre değişir, eğer amaç Almanya'ya gitmek ise yuıkarıda yazdıklarımı değerlendir.

Arkadaşın yazdıklarını değerlendir bilgisayar falan oku ben programcılık okudum burada okula devam edeceğim gerçekten ciddi manada iş gücüne ihtiyaçları var senin için daha faydalı olur.

Sık sık pratik yaparak çıkabilirsiniz, gidip C1 kitapları vs alıp çalışıp C1 seviyesine çıkamazsınız pratik olmadan olmaz. Ben sizin yerinizde olsam hazırlık okurdum en azından adamakıllı Almanca öğretirler. Benim de lisede almancam iyiydi severdim şu an Almanya'dayım diğer arkadaşın dediği gibi eyaletler arası Almanca telaffuzu vs farklı benim bulundum bölgede ki Almanca'yı anlamak bir hayli zor yani yine dediğim gibi pratik şart.

Arkadaşın yazdıklarını değerlendir bilgisayar falan oku ben programcılık okudum burada okula devam edeceğim gerçekten ciddi manada iş gücüne ihtiyaçları var senin için daha faydalı olur.
Hangi üniversite?

Hangi üniversite?

Hocam beni üniversite yollamadı ben programcılık okuyup üniversiteden mezun oldum sonra Almanya'ya yerleşmeye karar verdim yerleştim şimdi buradayım biraz araştırma vs yaptım burada okula devam edebiliyorum devam etmeyi düşünüyorum. Sorunuza gelirsek Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi hocam.

Hocam beni üniversite yollamadı ben programcılık okuyup üniversiteden mezun oldum sonra Almanya'ya yerleşmeye karar verdim yerleştim şimdi buradayım biraz araştırma vs yaptım burada okula devam edebiliyorum devam etmeyi düşünüyorum. Sorunuza gelirsek Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi hocam.
Benim gitmek istediğim üniversite Almanya'ya gitmemi sağlıyor sanırsam.

Ne kadar sürede çıkılır senin çalışmana bağlı, bu seviyelerin sınavları oluyor onlara girerek seviyene göre belge alıyorsun. Bazı kurumlar var parasını verip sınava girersen hazırlık okumadan önce de çalış C1 belgesi alabilirsin. Yalnız C1 artik en üst 2 seviyeden biri yani sizin A1-A2 veya B1-B2 belgeniz var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı