Almanca çok mu zor bir dil?

Ozan-Tufan

Kilopat
Makaleler
12
Daha fazla  
Almanca dili, söylendiği kadar zor mudur? Akrabalarım Almanya'da yaşıyorlar ve orada doğup, büyümelerine rağmen oldukça zor dil olduğunu söylüyorlar. Almanca öğretmenliğinin önü açık mıdır? @Recep Baltaş abi, yardımcı olabilir misin?

Akrabalarını anlayabiliyorum. Aslında hiç de zor dil değil fakat doğru yaşta öğrenmeye başlamak gerek. Ben Almanca Öğretmenliği okudum. Bize daha doğru düzgün Almanca öğretmeden Almanca öğretmeyi öğrettiler. Severim Almancayı ama unutuyorum. Öğrenirsen bu senin için her zaman bir artı olur. Ayrıca Almanyada insan gibi yaşarsın. Türkiyede ne gibi yaşadığımız açık :)

Almanca öğrenirken de Erasmus ile yurt dışına gitmende fayda var.

Akrabalarını anlayabiliyorum. Aslında hiç de zor dil değil fakat doğru yaşta öğrenmeye başlamak gerek. Ben Almanca Öğretmenliği okudum. Bize daha doğru düzgün Almanca öğretmeden Almanca öğretmeyi öğrettiler. Severim Almancayı ama unutuyorum. Öğrenirsen bu senin için her zaman bir artı olur. Ayrıca Almanyada insan gibi yaşarsın. Türkiyede ne gibi yaşadığımız açık :)

Almanca öğrenirken de Erasmus ile yurt dışına gitmende fayda var.
Hayvan gibi demek istedin sanki @Recep Baltaş abi :). İş olanağı olarak ne faydası olur? Şuan üst düzey derece İngilizcem var, yabancı dil öğrencisiyim :). Bu arada, ailemizin yüzde doksanı Almanya'da yaşıyor, daha önce gittim ve gördüm. Almanya çok gelişmiş, ultra modern ve süper bir ülke. Fakat, insanları fifty fifty :). Her gün yağmur yağıyor, çünkü modernizasyon ile yeşillendirmeyi iç içe tutmaya oldukça önem veren bir ülke :). Almanya'da yaşamayı isterim ama adaptasyon yaşayabileceğimi düşünüyorum :(. Not; Almanya'da işsizlik yok desem doğrudur abi, inanılmaz derece bereketli bir ülke :).

Almanyada yaşayıp gram Almanca bilmeyen insanlar var. Ortalık Türk dolu. Belirli kesimde Türklerin egemenliği var. Ülke yabancı dil bakımından çok yüksek seviyede olduğu için İngilizce de işini görür.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı