Almanca nasıl öğrenilir?

A3 diye bir seviye yok. Seviyeler A1 a2, B1 b2, C1 C2 diye gider. C2 bilen çok azdır C seviyeleri akademik seviyedir. Günlük hayat için B1 ve B2 yeterli olur.
A3'te yazmışım hocam görmemiştim sağ olun.
Ve evet b seviyesi yeterli olur, mesela benim ingilizcem C1 şu an pek işe yaradığını söyleyemem.

Almanca öğrenmek istiyorum evde ezberimin iyi olduğunu düşünüyorum. A2 seviyesine ne kadar sürede gelebilirim ve nereden nasıl öğrenirim?
Kendine Almanca bilen bi arkadas bulman cok ise yarar. Sadece almanca konusacaksiniz. A2 ye gelmek kolay eger ezberin iyiyse. Internetteki almanca testlerinde seviyeni hep test et. Uygulma olarak duolingo, busuu, babel önerebilirim. Fiil cekimlerini ögrenmek icin bab.la sitesini önerebilirim, sana aradigin fiilin bütün cekimlerini gösteriyor.

Kendine Almanca bilen bi arkadas bulman cok ise yarar. Sadece almanca konusacaksiniz. A2 ye gelmek kolay eger ezberin iyiyse. Internetteki almanca testlerinde seviyeni hep test et. Uygulma olarak duolingo, busuu, babel önerebilirim. Fiil cekimlerini ögrenmek icin bab.la sitesini önerebilirim, sana aradigin fiilin bütün cekimlerini gösteriyor.
Alman arkadaş nerden bulabilirim.

Geri
Yukarı