Almanya kredi kartı ile alışveriş yapmak

Oktay1475

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Almanya'da yaşayan biri bana bilgisayar sipariş edecek. Sorun şu ki sinerji, vatan gibi siteler Alman kredi kartlarını kabul etmiyor. Nova bilgisayar ise kredi kartı sahibi kimlik doğrulaması istiyor teslimatta. Ne yapmalıyım? GittiGidiyor'dan alınır mı parçalar?

Aslında Kredi Kartları dünyada 200 ülkede geçerlidir. İlginç bir durummuş. Visa, MasterCard ise geçmeli diye düşünüyorum. 3D secure sistemi varsa sorun yaşayabilirsiniz, 3D güvenlik olmadan alış veriş yapılması gerekebilir.

İşte banka " deutsche bank " olarak geçiyor. Yinede VISA / MasterCard mı seçmeliyim? orayamı bağlıdır diyorsunuz? Ayrıca HepsiBurada sitesinden alırsam sorun çıkar mı? Yani Garanti vs. (Örnek veriyorum) İntel ve beni ilgilendiriyor değil mi? Vatandan aldığım ile bir fark olmaz?

Işlemciyi göre sınırı belirlersiniz aslında. OC söz konusu değildir. Bu durumda
İşte banka " deutsche bank " olarak geçiyor. Yinede VISA / MasterCard mı seçmeliyim? orayamı bağlıdır diyorsunuz? Ayrıca HepsiBurada sitesinden alırsam sorun çıkar mı? Yani Garanti vs. (Örnek veriyorum) İntel ve beni ilgilendiriyor değil mi? Vatandan aldığım ile bir fark olmaz?

Tabiki card seçeneği çıkıyorsa Visa yada Master Card olarak belirlersiniz, genelde otomatik seçer zaten. Tek sıkıntı taksit imkanınızın olup olmadığı. O da bankaya bağlıdır. Türkiye'deki bazı bankalar yurt dışında 2 taksite kadar alış veriş yaptırabiliyor. Örneğin American Express bu konuda daha çok imkana sahiptir ama anlaşmalı firma sayısı azdır.

Alabilirsiniz ortada kredi kartı ile ilgili bir sorununuz olmaması lazım. Kartta limit olduğu sürece banka alış verişe karışmaz, taksit olayını bağlar.

American Express, Visa, Master Card gördüğünüz bütün mağazalarda, dünyanın her yerinden alış veriş yapabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı