Almanya MediaMarkt garantisi Türkiye'de geçerli mi?

AlienX

Yoctopat
Daha fazla  
Malumunuz üzere Türkiye'de fiyatlar yüksek olduğu için Almanya'dan MediaMarkt sitesi üzerinden Xbox Series S almaya karar verdim arada en az 1000 liralık fark mevcut olduğu için. Benim sormak istediğim, Almanya'dan alınan bir konsolun garantisi Türkiye'de geçerli mi ve kaç yıl? Bu yöntemi tavsiye eder misiniz çünkü fiyatlar ciddi anlamda pahalı ve 1000 lira bile tasarruf etsem benim yararımadır.

Hocam o ürün oradan buraya gelirken gümrükte ek vergi konacak haberiniz olsun her türlü Türkiye'de ki fiyatını ödersiniz üzerine bildiğim kadarıyla sadece Almanya'da geçerli olur garantisi.

Malumunuz üzere Türkiye'de fiyatlar yüksek olduğu için Almanya'dan MediaMarkt sitesi üzerinden Xbox Series S almaya karar verdim arada en az 1000 liralık fark mevcut olduğu için. Benim sormak istediğim, Almanya'dan alınan bir konsolun garantisi Türkiye'de geçerli mi ve kaç yıl? Bu yöntemi tavsiye eder misiniz çünkü fiyatlar ciddi anlamda pahalı ve 1000 lira bile tasarruf etsem benim yararımadır.

Olmaz. Yurt dışından getirilen bir cihazın yurtiçinde resmi distribütör garantisi olmaz.

Hocam o ürün oradan buraya gelirken gümrükte ek vergi konacak haberiniz olsun her türlü Türkiye'de ki fiyatını ödersiniz üzerine bildiğim kadarıyla sadece Almanya'da geçerli olur garantisi.
Hesapladım gümrük vergisiyle bile 600 tl daha uygun. 290€ + %20 gümrük = 3600 türkiye fiyatı 4299.

Xbox'da bildiğim kadarıyla Avrupa'dan alındı ise 2 Amerika'dan alındı ise 1 yıl garanti oluyor alacak kişi oradaki personele sorabilir sizde Xbox Türkiye'yi arayıp ya da destekten irtibata geçip öğrenebilirsiniz.

Yanlış bilgi

Hocam Avrupa Birliği ile Türkiye gümrük birliği anlaşması imzaladığı için vergisiz geliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben Amazon Almanya'dan alıp getirttim akrabama garantide problem olmadı. Sizde de olmaz muhtemelen.

Yeni konular

Geri
Yukarı