Almanya Türkiye'yi Kıskanıyor mu ?

Devran döndüğünde ölmez sağ kalırsak olacakları söyleyeyim. İktidarın yalakaları bir anda muhalefete düşenlere sırtını dönecek yapılan iyi kötü hizmetler yok sayılacak Biat edecekleri yeni iktidara yalakalık yapmaktan birbirleriyle yarışacaklar ve hiç utanmadan sıkılmadan bugünlerde yaşananlardan o gün sızlanacaklardır. İşte o gün bu iktidarın zamanında iyi şeyleri de oldu biraz insafsızlık yapmıyor musunuz zamanında siz bu iktidara toz kondurmuyor muydunuz diyecek kişiler bugünün mağdurları, iktidarı eleştirenleri olacaklar. Tarih tekerrürden ibarettir. Bunu daha önce ergenekon balyoz süreci öncesi sonrası, 17-25 aralık öncesi sonrası hep yaşadık.

Siz ciddi misiniz? Merak ettim. 2000₺ maaş alıp nesine seviniyorsunuz? Adamların maaşına bakın birde. Sizin onlardan ne farkınız var? Sizde onlar gibi çalışıyorsunuz. Niye onlar sizin maaşının kaç katını alsın? Ne güzel kendi ağzınızla diyorsunuz 2000₺.Yoksulluk sınırı 5000₺. Neyi savunuyorsunuz? Bu açıklamaya göre Türkiye'nin neredeyse tamamı fakir. 5000₺ kim alıyor? Açlık sınırı 1350₺. Asgari ücret 1300₺. Dahada neyi savunuyorsun? Krallar gibi mi yaşıyorsun sanıyorsun? 2000₺ alıyor sevineni ilk defa görüyorum. Yoksulluk sınırı 5000₺ iken 2000₺ alınca sevinmek garip. Ülkenin çoğu 1300₺ ile geçiniyor pardon sürünüyor. Açlık sınırının altında. Bu demek oluyor ki adam yarı aç yarı tok yaşıyor. Azcık vicdanınız sızlasın. Halkın durumu ortada hiç kimse bana savunmasın.

Dalga mı geçiyorsun sen? Öğrenciyim, ailemin yanında yaşıyorum. Maaş değil, gelir elde ediyorum. Bir işte çalışmıyorum. Aileme yük olmak yerine destek olmak, insanlara yardım etmek için kazanıyorum. Anlıyor musun? Hala maaş diyorsun. Önce git okumasını öğren. Sonra birşeyler zırvalamaya çalış. Çevrene bir baksana kaç kişi cidden 1400TL maaş ile çalışıyor? Kaç kişi gerçekten o kadar para alıyor? Ben köyde tarlada çalışarak büyüdüm. Sanayide de çalıştım. Gazete'de de çalıştım. Çevremde herkes asgari ücret ile çalışıyordu. Ancak asgari ücret alan %10 bile değil. Az SGK primi, az vergi için herkes her çalışanı asgari ücret gibi gösteriyor. Ama sanayi hariç herkes 2500+ maaş alıyor. Hiç mi kafa yok arkadaş, hiç mi sorgulamıyorsun bu insan 1400TL'ye İstanbul'da kira ve faturaları zor çıkarabiliyorken, elinde iPhone, altında araba nasıl oluyor? Evinde yemeği nasıl pişiyor? Kredi diyorlar. Yahu kredi al 3 ay ödeme tepene binerler ortada maaş falan bırakmazlar. Geçin o bahaneleri.
3000TL maaşla eleman çalıştırıp sigorta yaptırmayıp İşkur'dan bir de işsizlik maaşı aldırtan şirketler biliyorum.
Bir de et saçmalığı var ona da değineyim bu kadar dellenmişken. Millet et alamıyormuşmuş et yiyemiyormuşmuş. Yahu geç o masalları arkadaşım. Ülkede o kadar hayvan yetiştiriciliği yapan şahıs-şirket var iken ülkedeki etler yetmediği için yurt dışından ithal hayvan getirtip kestiriyorlar. Hala neyin kafası bu anlamış değilim.
Asgari ücret gösterilip deli gibi para kazanan, elinde son model telefon ile sosyal medyadan maaş yetmiyor geçinemiyoruz diye ortalığı ayağa kaldıran, klavye delikanlılığı yapan o kadar çok insan var ki, gerçekten asgari ücretle çalışıp, geçimini zor sağlayan, yada sağlayamayan insanlar arada kaynıyor, görünmüyor. Gerçekten yardıma muhtaç insanlar görünmüyor sizin gibiler yüzünden.
Herşeyden önce insanımızın düzelmesi gerek.

Çevrene bir baksana kaç kişi cidden 1400TL maaş ile çalışıyor?
5 milyon kişiyi görmezden gelirsek, evet hiç kimse çalışmıyor. Bu arada asgari ücret açlık sınırının altında. Üstelik diğer ülkelere göre bizde çok daha fazla asgari ücret çalışıyor. Ha birde daha fazla çalış daha az maaş al olayı da var.
Yoksulluk sınırını tekrardan hatırlatmak istiyorum dediğim gibi 5000₺. Yani herkes zar zor geçiniyor.
Bir de et saçmalığı var ona da değineyim bu kadar dellenmişken. Millet et alamıyormuş muş et yiyemiyormuş muş. Yahu geç o masalları arkadaşım. Ülkede o kadar hayvan yetiştiriciliği yapan şahıs-şirket var iken ülkedeki etler yetmediği için yurt dışından ithal hayvan getirtip kestiriyorlar. Hala neyin kafası bu anlamış değilim.
Bizde olan etin fiyatı diğer ülkelere göre ne kadar pahallı olduğunun farkında mısınız? Madem dediğinize göre hayvan yetiştiriciliği gelişmiş neden diğer ülkelere göre daha pahallıya yiyoruz pardon yiyemiyoruz. Ha bu kadar kişi yalan konuşuyor, haftada 2 kg et yiyorlar ama biz et yiyemiyoruz diye kötülüyorlar. Et yiyorlar diyorsunuz ya, et o kadar lüks bir şey değil o ülkelerde burada lüks artık. Çok garip, bu kadar aksini düşünmeniz.
Asgari ücret gösterilip deli gibi para kazanan.
Yapanlar vardır elbet hiç şaşırmam. Bu arada asgari ücretin altında çalışanlarda var merak etmeyin. Bunun hakkında haberler dolu.
Elinde son model telefon ile sosyal medyadan maaş yetmiyor geçinemiyoruz diye ortalığı ayağa kaldıran, klavye delikanlılığı yapan o kadar çok insan var.
Maaş yetmiyor geçinemiyoruz demek sadece yemek yemeye veya ölmemeye yarayacak kadar para demek değil. Adamın derdi tatile gidemez isyan eder. Bu sıcakta adamlar gezmedik ülke bırakmıyor peki biz ne yapıyoruz? Adam tabii buna tepkisini gösterir. Sadece maaşı, yeme içme diye düşünmeyin. Sizin tatil ihtiyaçlarını da karşılamalı. Herkesin tatil yapmaya hakkı, yurt dışına çıkmaya hakkı vardır öyle değil mi? Peki adamlar bunu çok kolay bir şekilde yapıyorken biz niye yapamıyoruz?
Gerçekten yardıma muhtaç insanlar görünmüyor sizin gibiler yüzünden.
Sokağa çıkın dolaşmaya başlayın emin olun görürsünüz.

5 milyon kişiyi görmezden gelirsek, evet hiç kimse çalışmıyor. Bu arada asgari ücret açlık sınırının altında. Üstelik diğer ülkelere göre bizde çok daha fazla asgari ücret çalışıyor. Ha birde daha fazla çalış daha az maaş al olayı da var.
Yoksulluk sınırını tekrardan hatırlatmak istiyorum dediğim gibi 5000₺. Yani herkes zar zor geçiniyor.

Bizde olan etin fiyatı diğer ülkelere göre ne kadar pahallı olduğunun farkında mısınız? Madem dediğinize göre hayvan yetiştiriciliği gelişmiş neden diğer ülkelere göre daha pahallıya yiyoruz pardon yiyemiyoruz. Ha bu kadar kişi yalan konuşuyor, haftada 2 kg et yiyorlar ama biz et yiyemiyoruz diye kötülüyorlar. Et yiyorlar diyorsunuz ya, et o kadar lüks bir şey değil o ülkelerde burada lüks artık. Çok garip, bu kadar aksini düşünmeniz.

Yapanlar vardır elbet hiç şaşırmam. Bu arada asgari ücretin altında çalışanlarda var merak etmeyin. Bunun hakkında haberler dolu.

Maaş yetmiyor geçinemiyoruz demek sadece yemek yemeye veya ölmemeye yarayacak kadar para demek değil. Adamın derdi tatile gidemez isyan eder. Bu sıcakta adamlar gezmedik ülke bırakmıyor peki biz ne yapıyoruz? Adam tabii buna tepkisini gösterir. Sadece maaşı, yeme içme diye düşünmeyin. Sizin tatil ihtiyaçlarını da karşılamalı. Herkesin tatil yapmaya hakkı, yurt dışına çıkmaya hakkı vardır öyle değil mi? Peki adamlar bunu çok kolay bir şekilde yapıyorken biz niye yapamıyoruz?

Sokağa çıkın dolaşmaya başlayın emin olun görürsünüz.

İnsanlıktan çıkıp ruhsuz birer robotlara dönüştürüldüğümüzü bundan daha iyi anlatamazdın. Mesele anlayıp ta kulağının üstüne yatmamakta. Adam asgari ücretle sabah 8 çıkıyor akşam 6 evde oluyor. Kapıyı açan kadının suratı bir karış, cahillikten peş peşe sıralanmış çocukların zırıltıları eşliğinde eve adımını atıyor. Tek eğlencesi yorgunluktan karşısında uyukladığı televizyon. Bu aile yıl sonu şurada tatil yapalım diye plan programla mı uğraşır yoksa kısa yoldan daha iyi şartlarda hayatımı nasıl sürdürürüm diye arayışta mı olur? Sorumun yanıtını gerçekleri duymamak için kulağının üstüne yatmayı tercih edenler hariç herkes biliyor.

Adamlar neden bizi kıskansın ? Bir çifti olarak yediğiniz buğdaydan karpuza kadar her ürün %70 olasılıkla İsrail malı hibrit tohum. Sorsan İsrail'e demediklerini bırakmazlar. Daha NM düzeyinde işlemci üretecek, tasarlıyacak kurum bile yok. Bilim adına ufak kırıntılar var, onlarda zaten beyin göçüne başvuruyor. Üretim desem oda belirli miktarda. Tesla otonom sürüş ile dünyaya yenilik getirdi, biz hala içten yanmalı motor ile hareket eden araç peşindeyiz. Treni kaçırdığımız belli. Tren sisyasi ve ekonomik olarak kaçtı. Tek şey kaldı geriye. Ordumuz. Şuan zor bir dönem atlatıyor ama bizi ayakta tutan tek şey o. Eğerki oda bu hale düşerse kusura bakmayın bu belirli kitlenin suçu. Umarım onlarda yıllar sonra siyasiler gibi kandırıldık demezler. Daha durumun kötüye gidişatı hakkında yazılıcak bir ton yazı var. Bunun yerine durumun iyiye gitmesi için yapılaması gerekenleri konuşmamız lazım. "Avrupa bizi kıskanıyor" gibi palavraları değil.

Etin fiyatını normal gören de çıktı.

Bunlar üstün IRK zaten, bunlar fazla para kazanıp, ucuz et yemek hakkı, bizim hakkımız değil.
Sanki bir yabancı gibi konuşuyor bazıları, bir beter olsun Türk'ler demedikleri kalmış.
En Son Ne Zaman 1KG Et Aldınız?

Ha anlayacağım eskiden milleti uyutuyorlardı, internet yok, oraları görebileceğin bir araç yok, gurbetçiler gelir altında son model arabalarla, siz sorduğunuzda "biz bunu almak için eşşek gibi çalışıyoruz, biliyor musun? Kendimizi eve zor atıyoruz" diye yalanları atıp gidiyorlardı. Herkes inanıyordu. Şu anda neden millet kanmıyor. Çünkü her şeyi görebileceğin bir olay var.

Hepinizin mesajlarını az çok okudum. Herkese göre ülkenin eksik çok geri kaldığı yönleri var. Bu lideri eleştiriyorsunuz da Allah aşkına elinizi vicdanınıza koyun ve soruma cevap verin. Bu dediklerinizi, ülkenin eksiklerini Tayyip dışında giderebilecek bir potansiyel sahibi lider görüyor musunuz? İsim varsa isimleri bekliyorum.

Hepinizin mesajlarını az çok okudum. Herkese göre ülkenin eksik çok geri kaldığı yönleri var. Bu lideri eleştiriyorsunuz da Allah aşkına elinizi vicdanınıza koyun ve soruma cevap verin. Bu dediklerinizi, ülkenin eksiklerini Tayyip dışında giderebilecek bir potansiyel sahibi lider görüyor musunuz? İsim varsa isimleri bekliyorum.

Belki de bize ithal yönetici lazım. Yakında o da olur. Japonya'dan ithal yönetici hiç fena olmaz.:(

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

upload_2017-7-9_19-31-39.png

Geri
Yukarı