Almanya'da taksiler neden Mercedes Benz E-Serisi?

Recep Baltaş

Technopat
Yönetici
Katılım
14 Ağustos 2010
Mesajlar
70.600
Makaleler
70
Çözümler
958
Beğeniler
108.005
Yer
İstanbul
Almanya'daki taksi şirketleri, dünyanın her yerinde olduğu gibi ekonomik düşünmektedir. Onlar için E Sınıfı Mercedes lüks arabalar değil, uzun vadede tasarruf sağlayan uzun ömürlü otomobiller olarak kabul ediliyorlar.

İş seyahatlerimde taksi şoförlerine arabaları ile ilgili deneyimleri düzenli olarak soruyorum. Çoğu, bir Mercedes Dizel E-Serisi'nin ilk motoruyla 500.000 km'ye, ikinci motoruyla da aynı mesafeye kolayca ulaştığını bildiriyor.

Bir taksi şirketi için mesele sadece arabanın maliyeti veya tamir ettirilmesi değildir. Herhangi bir garaj zamanı gelir getirmeyen zaman demektir. Dahası, özellikle Almanya'daki Mercedes bayileri, taksi şoförleri için öncelikli hizmetleriyle tanınırlar -taksiyi olabildiğince çabuk yola geri döndürmek için genellikle her şeyi bırakırlar. Taksi şirketleri tüm bunların hepsini gerçekten takdir ediyor.

Sık sık diğer otomobil markalarının, zaten düşük olan liste fiyatlarının yanı sıra birçok indirimle gelen satış girişimlerinden bahsediliyor. Taksi şirketleri bazen diğer araçları denediklerini kabul ediyorlar -bir dahaki sefere koşarak Mercedes'e dönmek için. ~
Martin Treder

Almanya Taksi.jpeg
 
Son düzenleme:

Samotne Ciasteczka

Yottapat!
Katılım
25 Temmuz 2016
Mesajlar
20.133
Makaleler
5
Çözümler
76
Beğeniler
38.868
Yer
Logitech fabrikasında İsviçre havası soluyor...
Bizim ülkede anca içi sigara kokan, freni öten, koltuğu yırtık, bozuk teypli ve duman atan Hyundai Accent kullanılsın taksi olarak...
 

Mert2302

Kilopat
Katılım
17 Ağustos 2020
Mesajlar
5.615
Makaleler
7
Çözümler
8
Beğeniler
9.529
2 dünya savaşı geçirmiş bir ülkenin markaları dünyaca ünlü otomobiller üretiyor. Sadece bunları değil bir sürü şey üretiyor. Biz de burada hayatta kalmaya çalışıyoruz. Adamların taksileri Türkiye'deki çoğu insanın arabasından daha iyi. Halimize bakın be. Üzülüyorum.
 
Son düzenleyen: Moderatör:
Yukarı