Almanya'da taksiler neden Mercedes Benz E-Serisi?

Mercedes E'nin bir farı 20K vardir. Iscı adam ufak kaza geçirse 5 aylık maaşını silerler, ac gezer. Plaka sahibinin kişisel alamayacagi arabayı 3 kuruşa çalışan elemana verirler mi?

TR'de tutmaz. Accent, Egea, Linea devam. Bu arada D segment taksiler var şimdi, haklarını da o kadar yemeyelim.

Mercedes E'nin bir farı 20K vardir. Iscı adam ufak kaza geçirse 5 aylık maaşını silerler, ac gezer. Plaka sahibinin kişisel alamayacagi arabayı 3 kuruşa çalışan elemana verirler mi?

TR'de tutmaz. Accent, Egea, Linea devam. Bu arada D segment taksiler var şimdi, haklarını da o kadar yemeyelim.
Arada E piyasasına bakıyorum. 2 farı değişmiş, airbag vs açılmamış. Yani adam duvara vurmuş sanırım. 48k hasar kaydı. Türkiye'de kimse cesaret edemez.
Bizim burada 5.20 ile C kasa taksiler iyice arttı. Umarım zamanla tüm ülkeye yayılır.

Arada E piyasasına bakıyorum. 2 farı değişmiş, airbag vs açılmamış. Yani adam duvara vurmuş sanırım. 48k hasar kaydı. Türkiye'de kimse cesaret edemez.
Bizim burada 5.20 ile C kasa taksiler iyice arttı. Umarım zamanla tüm ülkeye yayılır.
Binilen taksi markasından daha buyuk problemlerimiz var. Tuzu kurular bilmez ama daha büyük dertleri var insanlarin maalesef. Geçinebilme, hayatta kalma gibi.

Bir gün Alman refahına ulaşalım da bineriz E Mercedes taksiye...

Hadi siz yine şanslısınız. BMW'ye binenler çok şanslı. Bize birkaç haftadır taksi çağırınca Egea geliyor.
Bir de aynı yakınım, geçen hafta "taksiye binmek zenginliğin göstergesidir" dedi. Neyse otomobil hakkında bilgisi olmadığı için bir şey demiyorum. Akıllı telefonu yokken de 500 megabayt İnternet'e çok fazla diyordu. Şimdi Gigabayt'larca mobil veri tüketiyor. Akıllı telefon alınca anında fark etti. Araba alınınca da hemen anlayacaktır.

Ben otomotiv sektörü hakkında araştırma yapmıyorum. Çünkü gerçekleştirilebilecek kısa vadeli planlarımızda araba almak henüz bulunmuyor. Para geçerse öncelikle elektronik, daha doğrusu bilişim teknolojileri ürünlerine yatırmayı planladığımdan boşuna hemen araştırmaya gerek duymuyorum.

Bu sene niye böyle anlamadım. Geçen sene taksi çağırınca Dacia Duster, NISSAN QASHQAI falan da gelirdi.

Bu sene niye böyle anlamadım. Geçen sene taksi çağırınca Dacia Duster, NISSAN QASHQAI falan da gelirdi.
Normal çünkü o araçlar pahalı, Qashqai’nin bakımı ile uğraşamaz taksiciler. Egea kaynaması normal taksilerin.

Duster bile 210 bin olmuş sen düşün.

Bu arada konuda Mercedes E motorunun 500.000 km görmesi övünç kaynağı olarak paylaşılmış da Fiat motoru da, Renault motoru da, PSA motoru da zaten bakımları düzgün yapıldığı sürece 500 bini görüyor, 1 milyona kadar kullanan da var...

Tamam güzelleme ve reklam yapacaksınız da motor teknolojisinin ve ömrünün bu kadar geliştiğini bilin bari :D

Bu arada konuda Mercedes E motorunun 500.000 km görülmesi övünç kaynağı olarak paylaşılmış da Fiat motoru da, Renault motoru da, PSA motoru da zaten bakımları düzgün yapıldığı sürece 500 bini görüyor...
Haklısınız, araca iyi baktığınız sürece motoru götürür ama bizim ülkede Renault motorlarının 200 binde bittiği söylenen saçma bir efsane var maalesef. :)

Haklısınız, araca iyi baktığınız sürece motoru götürür ama bizim ülkede Renault motorlarının 200 binde bittiği söylenen saçma bir efsane var maalesef. :)
Bakımları zamanında ve düzgün bir şekilde yapılırsa, motorun anasını ağlatmadan kullanırsanız dizel 1 milyonu, benzinli de rahat bir şekilde 500 bini görür.

Artık her markanın motorları son derece iyi. Buna rağmen kaporta, elektronik aksam ve şanzıman sorunları daha çok.

O taksicileri çağırsalar aslında yine gelir muhtemelen.

Egea kaynaması normal taksilerin.
Yok. Hayır. Egea kullanan bir tane taksici gördüm durakta. Zaten Egea ile gelirse hep aynı adam geliyor.

QASHQAI’nin bakımı ile uğraşamaz taksiciler.
Uğraşıyor.

Bu arada ben Hyundai, Honda taksiye hiç binmedim. Not olarak ekleyeyim.

Bizim burada devriye gezen polis arabası bile BMW 320d.
BMW polis arabası, karavandan ambülans falan görmedim ama. Toyota Hybrid gördüm.
Şu arabayı gördüm:
1606735300499.png

Koskoca Mesut Çevik'in alamadığı turuncu Peugeot 3008'i gördüm. Bizim mahalle bayağı zenginleşmiş.

Yine bizim mahalede son model Mercedes, BMW gördüm. Park halinde de seyir halinde de birçok kez gördüm. Birkaç ay öce fırına giderken İngiltere plakalı ileri düzeyde farklı bir otomobil gördüm. Bayağı iyi bir modeldi ama motor kapağından bagaj kapağına kadar çimen fotoğrafı kaplaması vardı araçta. Çok ilginçti.
Karşı mahallede yol kenarına park etmiş şuna benzer Mercedes gördüm:
1606735817446.png

Bu arabanın arkasına park etmiş Toros gördüm. 🤫

Yeni konular

Geri
Yukarı