Türkiye'nin sorunu ne?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

wertyq

Hectopat
Makaleler
1
İki dünya savaşı geçirmiş bir ülkenin markaları dünyaca ünlü otomobiller üretiyor. Sadece bunlarla değil bir sürü şey üretiyor. Biz de burada hayatta kalmaya çalışıyoruz. Adamların taksileri Türkiye'deki çoğu insanın arabasından daha iyi. Halimize bakın be. Üzülüyorum.

Peki Türkiye'nin sorunu sence ne?

Bence suçu yönetime atmamalıyız. Sonuçta tüm iş halkta bitiyor. Halk bir şeyler için çalışıp çabalamıyorsa, burada suç yönetimin değil.
Bana kalırsa hükümetin de suçu var, halk uyutulmuş olduğu için ne yapsak boş geliyor bana.

Neyse konu saptı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence suçu yönetime atmamalıyız. Sonuçta tüm iş halkta bitiyor. Halk bir şeyler için çalışıp çabalamıyorsa, burada suç yönetimin değil.
Yönetim eğitime el atmıyor, işçiye, çiftçiye yardım etmiyor. Saraya yatırım yapıyor. Ve tek kişilik yönetim de en büyük sıkıntı. Herkesin görüşüne saygı duyarım, ama bence iş yönetimde bitiyor.

Bundan 50 yıl önce mezhep ve din kavgaları yerine araba üretmek için uğraşmalarının meyveleri bunlar. Kimse son hükümete ya da bir kişiye suç atamaz. Türk halkı olarak bizim son 200 yıl boyunca yatmamız kaynaklı bir sorun.

Bundan 50 yıl önce mezhep ve din kavgaları yerine araba üretmek için uğraşmalarının meyveleri bunlar. Kimse son hükümete ya da bir kişiye suç atamaz. Türk halkı olarak bizim son 200 yıl boyunca yatmamız kaynaklı bir sorun.
Yaklaşık 100 yıl önce o kadar fabrika açıldı, okuma yazma seferberlikleri oldu. Sonuç gene aynı, korku yönetimi ile bastırılıyor halk. Din satmalarına girmiyorum.

Yaklaşık 100 yıl önce o kadar fabrika açıldı, okuma yazma seferberlikleri oldu. Sonuç gene aynı, korku yönetimi ile bastırılıyor halk. Din satmalarına girmiyorum.
Hocam zaten Devrim arabalarının üretilmemesini sağlayan askeri yönetim.

Hocam zaten Devrim arabalarının üretilmemesini sağlayan askeri yönetim.
Size dediğim bir şey yok zaten yanlış anlaşıldıysam özür dilerim. Aynı şekille tayyare fabrikası ve daha başka örnekler verilebilir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı