Almanya’da yaşam nasıl?

revolutıon.....

Hectopat
Daha fazla  
Almanya’da yaşayan ya da Türkiye'de yaşayan arkadaşlar Almanya'nın yaşamı hakkında bilgi verir misiniz? Almanya yaşamı ekonomisi vs. güzel mi?
Recep Baltaş abi yardımcı olursanız sevinirim.
Almanya'dan gelen akrabalarımız hep kötülüyor, karalıyor Almanya öldü yaşam çok zor vs. diyorlar. Sizce nasıl arkadaşlar ve Recep Abi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Almanya'da yaşam kötü olsa neden halen oradalar? Madem Türkiye çok daha iyi gelsinler buraya :)
@Neşeli Enginar daha iyi bilgi verecektir, zira bildiğim kadarıyla kendisi Almanya'da yaşıyor.

Artık böyle konulara böyle cevap vereceğim. Hakikaten almanya batmış!

Yıllık kişi başı gelir. Dolar cinsinden.
https://data.worldbank.org/indicator/NY.GDP.PCAP.CD?locations=DE-TR&year_high_desc=true

1523612258428.png

Almanya'dan gelen akrabalarımız hep kötülüyor, karalıyor Almanya öldü yaşam çok zor vs. diyorlar.

Türkiye'ye gelsinler o zaman :)
Benim yasamim fistik gibi vallahi. Ortalamanin biraz üzerinde bir isciyim yillik 70 - 75.000 € net gelirim, evim, iki arabam var.
Tek derdim vatan özlemi ama onun icin bu rahatligi birakacak degilim.

@Neşeli Enginar daha iyi bilgi verecektir, zira bildiğim kadarıyla kendisi Almanya'da yaşıyor.

Etiket bildirimi gelmiyor.

Sevgiler :)

Türkiye'ye gelsinler o zaman :)
Benim yasamim fistik gibi vallahi. Ortalamanin biraz üzerinde bir isciyim yillik 70 - 75.000 € net gelirim, evim, iki arabam var.
Tek derdim vatan özlemi ama onun icin bu rahatligi birakacak degilim.
sormasi ayip ama ne is yapiyorsunuz? Orada yaptiginiz isi yapabilmek icin neler yaptiniz? Eger TR den gittiyseniz ve onceden almanca bilmiyorsaniz nasil ogrendiniz?

@Slmnbrknk BMW'de Makine teknisyeniyim. 15 yasinda Aile birlesimi yoluyla geldim Almanya'ya dili ise okulda ögrendim.
Anladim. Keske benim de simdiden yurt disinda yasama imkanim olsa. Insanlar TR de zor sartlarda calisarak dusuk maas aliyorlar. Orada ayni zorluktaki bir iste calisilsa istedigi maasi alabilcegini dusunuyorum. Ileride Almanya degil de, Avrupa ulkelerinden birinde yasamak buyuk hayalim.

Anladim. Keske benim de simdiden yurt disinda yasama imkanim olsa. Insanlar TR de zor sartlarda calisarak dusuk maas aliyorlar. Orada ayni zorluktaki bir iste calisilsa istedigi maasi alabilcegini dusunuyorum. Ileride Almanya degil de, Avrupa ulkelerinden birinde yasamak buyuk hayalim.

Luxemburg olabilir, kabul ederlerse tabi. Çok zengin ülke.

Almanya’dan gelen akrabalarına sakın bakma, gelsinler buraya da görelim. İnsanoğlu ne zaman memnun olmuş ki? Kesinlikle, buralardan iyi. Ben gittim, 1 ay kaldım ve bunu çok net bir şekilde söyleyebilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı