Almanya'dan ekran kartı getirtmek

Gokhan ETLIBAS

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Almanya'da akrabam yaşıyor. Yaza doğru gelecekler Almanya'dan ekran kartı getirtmek istiyorum. Sizce ekran kartı getirtmek mantıklı bir fikir mi?

Getirirken paketini açsınlar, kendi özel eşyalarıymış gibi çantaya koysunlar. Statik poşeti başka bir poşetin içine koyup getirsinler. Paketi açılmamış ürün olursa vergi ödersiniz, ayrıca bence mantıklı. Daha az vergi ödersiniz.

Getirirken paketini açsınlar, kendi özel eşyalarıymış gibi çantaya koysunlar. Statik poşeti başka bir poşetin içine koyup getirsinler. Paketi açılmamış ürün olursa vergi ödersiniz, ayrıca bence mantıklı. Daha az vergi ödersiniz.

Cidden çok mantıklı. Nasıl gelid aklınıza böyle bir fikir.

Pakedinin açılmasına gerek yok. Ülkeye satış amaçlı sokmadığınız sürece her şeyi vergisiz geçirebilirsiniz. Benim Bulgaristanda arkadaşım bir kutulu bir kutusuz xbox series x getirdi.

Kutulu olanı arkadaşıma aldım dedi.
Kutusuz olana da şahsi malım uzun kalacağımdan konsolsuz kalmamak için getirdiğini söyleyip 2 konsol geçirdi.

Satış amaçlı olmadığını nasıl anlıyorlar derseniz her üründe bunun bir miktarı var. Örneğin sigarada sadece 2 karton vergisiz.

Herkes mantıklı diyor ama bence mantıksız. Zamanında araştırmış biri olarak neredeyse hiç bir firmanın uluslararası garantisi yok. Yani bir sorun ile karşılaştığınız zaman garantiden yararlanamayacaksınız. MSI para karşılığı bile destek vermiyor. Diğer firmaları bilmem.

Yanlış bilmiyorsam sadece EVGA'nın uluslararası garantisi var. O da kartınız yurtdışına gönderiliyor ve tamiri, bakımı orada yapılıyor. Bu işlem de çok uzun sürecektir.

Geri
Yukarı