Almanya'dan ikinci el araba getirmek mümkün mü?

Almanya'yı bilmiyorum fakat Gürcistan'dan getirirseniz Gürcistan'a 2 yılda bir girip çıkman gerek.

Arkadaşlar merakımdan soruyorum böyle bir şey olur mu? Olursa da maliyeti kaç olur?

Olursa 20000EURo'ya 2016 model SuperB aldın diyelim, onu Türkiye'ye getirmek sana yaklaşık 550 600 Euro'ya mal olur. Aşağı yukarı aynı para.

Almanya'yı bilmiyorum fakat Gürcistan'dan getirirseniz Gürcistan'a 2 yılda bir girip çıkman gerek.

Olursa 20000EURo'ya 2016 model SuperB aldın diyelim, onu Türkiye'ye getirmek sana yaklaşık 550 600 Euro'ya mal olur. Aşağı yukarı aynı para.
Öyle komik söylüyorsunuz ki... Sanki Gürcistan sınırını geçip, tekrar Türkiye'ye girebilir sanacak adam. Belki de sizde öyle sanıyorsunuz. Her halükarda söylediğiniz şey komik...

Hocam, getirirsin ama büyük ihtimal bir takım vize işlemleri var, bu da belirli periyordlarla ülkeye çık - gir yaparak vize yenilemen gerekecek. Kısacası daha avantajlı değil. Öyle olsa ele ayağa düşerdi. Ek yasal düzenleme gelirdi. :D

Gerçeğini açıklarsanız sevinirim.
Dostum bu tür şeyleri, en ince ayrıntısına kadar okuman ve detaylı bilgi edinmen gerekiyor. " 2 yılda bir gir çık yap usta, bir şey olmaz" demekle olmaz. Hukuktaki maddeleri detaylıca okuman lazım. Bunlar zor geliyorsa bazı insanlar farklı internet sitelerinde makaleler yazmışlar en azından onları okuman gerekiyor. Yurt dışından araba satın almak için bütün koşulları sağladığını umuyorum. Buradan herhangi bir ülkeye gidip ben araba alacağım dediğinde araba verdiklerini düşünüyorsan zaten... Neyse, tut ki arabayı satın aldın Türkiye'ye getirdin 2 yıldan sonra arabayı aldığın ülkeye götürmen ve orada ortalama 6 ay kalması gerekiyor.
Hocam, getirirsin ama büyük ihtimal bir takım vize işlemleri var, bu da belirli periyordlarla ülkeye çık - gir yaparak vize yenilemen gerekecek. Kısacası daha avantajlı değil. Öyle olsa ele ayağa düşerdi. Ek yasal düzenleme gelirdi. :D
Mesela konu ile zerre ilgisi olmayan adamın konuşmasına bak. Ben bu metni yazarken bu arkadaşın yazısı yoktu verdiğim örnekle cuk oturmuş.

Yeni konular

Geri
Yukarı