Almanya'dan laptop önerisi

kadirC31

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba alacağım laptopu hem mühendilik okuyacağım için hem de arada kafa dağıtmak için alacağım 3 tane laptop arasında kaldım. Biri bütçemi aşıyor ama yine de eklemek istedim RTC 3060 beni 5-6 sene kurtarırsa 3070'li modeli direk silebilirim. Bir de 2 tane 3060'lı modelden biri tanıdığımız MSI diğeri captiva diye adına ilk kez fuydupum ama donanım olarak iyi olan PC Almanya'dan alıp TR'de kullanacağım sizce hangisi?
Captiva
MSi rtx3060
RTX 3070

Hocam MSI'ın bu modelinde ısınma sorunu mevcut o yüzden almanızı önermem. Diğer markaları daha önce hiç duymadım, 3070'li olanın sistem özellikleri ekran kartı dışında iyi gözüküyor, ekran kartı Max-Q, yani ekran kartı daha sessiz çalışması veya daha az ısınması için ayarlanmış, bu da performans kaybı yaşatıyor, ekran kartını Max-P almanızı öneririm. En baştaki bilgisayar da diğerlerine göre daha kötü olduğu için onu direkt eleyin bence. Bütçeniz kaç Euro ona göre size daha iyi bir bilgisayar önerebilirim. Benim de almayı düşündüğüm Gigabyte Aorus markasına bakabilirsiniz örneğin.

Son düzenleme:
Merhaba alacağım laptopu hem mühendilik okuyacağım için hem de arada kafa dağıtmak için alacağım 3 tane laptop arasında kaldım. Biri bütçemi aşıyor ama yine de eklemek istedim RTC 3060 beni 5-6 sene kurtarırsa 3070'li modeli direk silebilirim. Bir de 2 tane 3060'lı modelden biri tanıdığımız MSI diğeri captiva diye adına ilk kez fuydupum ama donanım olarak iyi olan PC Almanya'dan alıp TR'de kullanacağım sizce hangisi?
Captiva
MSi rtx3060
RTX 3070

Ben Türkiye'de ki fiyatlarla kıyasladığımda arada ciddi bir fiyat farkı göremedim. MSI dışında diğer markaları hiç duymadım. Üç marka arasından MSI alırdım ama bu laptopta ısınma sorunu mevcut. Gigabyte Aorus'a veya Lenovo'ya bakabilirsiniz laptop olarak. Bilmediğiniz markayı almanızı önermem ileride ne olur bilemem.

Captiva
MSi rtx3060
RTX 3070
Bulabilirseniz HP Omen 17.

Bütçem 500- 800 arası hocam

MSI Thin'de ısınmayı bende duydum acaba o sorun katanada da var mı şimdi 3070'li katana buldum fiyatı da iyiMSi rtx 3070

Omen'lara falan baktımda uygun fiyatlı bir şey bulamadım.

Son düzenleme:
Bütçem 500- 800 arası hocam

MSI Thin'de ısınmayı bende duydum acaba o sorun katanada da var mı şimdi 3070'li katana buldum fiyatı da iyiMSi rtx 3070

Omen'lara falan baktımda uygun fiyatlı bir şey bulamadım.
Hocam katana da almayın sakın, onun da sıcaklıkları uçuyor, MSI masaüstü bileşenleri ve ekipmanları konusunda çok kaliteli bir firma fakat maalesef laptop konusunda çok iyi iş çıkaramıyorlar. Size önerim Gigabyte Aorus veya Lenovo gibi markalara yönelmeniz. Almanya'daki fiyatlarını bilmiyorum, fakat örneğin Gigabyte Aorus 15P XD modeli sizin isteklerinizi karşılayabilir. Gigabyte Aorus sıcaklık konusunda çok başarılı bir marka, yükte 75, 80 derecelerde geziyor, bu değerler diğer laptop markalarına göre çok iyi değerler.

Geri
Yukarı