Almanya'dan oyuncu Laptop'u getirmek mi yoksa Türkiye'den almak mı?

Bütçe
7000-12000

execmsa

Centipat
Arkadaşlar selamlar! Üniversite dolayısıyla Laptop'a ihtiyaç duyuyorum fakat ülkemizden mi, yurt dışından mı(Almanya) alsam kafamda sağlıklı bir rota oluşturamıyorum. Yaklaşık 12.000TL'ye kadar zorlayabileceğim bir bütçe var fakat bu bütçe ile en verimli laptop olarak hangi marka modeli hangi ülkeden alabilirim bilemiyorum(Intel işlemci, 16 GB RAM ve kamerası olması benim için önemli). Zaman ayırıp cevap vereceklere şimdiden teşekkürler.

Ben bir ara yurtdışından bilgisayar getirtmeyi düşünmüştüm fakat çok büyük sıkıntılar da çekebilirsin. Örnek vermek gerekirse garanti. Garanti anlamında sorun çıktığında ne yapacaksın?

Ben bir ara yurtdışından bilgisayar getirtmeyi düşünmüştüm fakat çok büyük sıkıntılar da çekebilirsin. Örnek vermek gerekirse garanti. Garanti anlamında sorun çıktığında ne yapacaksın?
Yakınımız aracılığı ile getirtmeyi planlıyorum garanti konusunda çok korkak biri değilim açıkçası bir sıkıntı çıkarsa bir dahaki seyahatinde garantiye götürmesini rica edebilirim diye düşünüyorum(tabi işler böyle yürüyorsa).

Tanıdık varsa Almanya'da problem yok bence, ben her 6 ayda bir kafama esen bir şey getirttiriyorum bir arkadaş gidip geliyor sürekli rutin olarak. Sıkıntı çıkarsa giderken götürür çok da sıkıntı yok benim açımdan, sizi bilemem.

Yurt dışından getirtmek bana oldukça mantıklı geliyor. İlla ki bir tanıdığa ihtiyaç yok, amazon.de gibi sitelerden de sipariş verebilirsin. Gümrük de dahil olmak üzere tüm vergileri fiyata ekliyorlar ve eğer beklenenden düşük bir vergi çıkarsa artan parayı iade ediyorlar. Garanti konusunda da bizzat Amazon'un ilgilendiğini duymuştum fakat elbetteki daha fazla araştırmakta fayda var...

Tanıdık varsa Almanya'da problem yok bence, ben her 6 ayda bir kafama esen bir şey getirttiriyorum bir arkadaş gidip geliyor sürekli rutin olarak. Sıkıntı çıkarsa giderken götürür çok da sıkıntı yok benim açımdan, sizi bilemem.
Evet bende böyle düşünüyorum fakat model olarak ne düşünmeliyim?
Yani yurt dışından alacaksam bu çabaya değmeli diye düşünüyorum örneğin 10k tl ye Türkiyeden garantili alabileceğimi yurt dışından en fazla 8.5k tl'ye getireyim ki bu çabaya değsin ama güzel model bulamadım :7
Sanırım tulpar t5 alacağım gibi duruyor vakit ayıran herkese teşekkürler :)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı