Almanya'dan uçakla G29 Getirtmek

Tunananana

Femtopat
Daha fazla  
Daha önce getiren var mıdır, sorun olur mu? İnternete baktım fakat bir sürü farklı cevap var. Kimi sorun olmaz diyor, kimi kutusuz anca getirebilirsin diyor, kimi ise vergi alırlar her türlü diyor. Fikri olan var mı?

Bildiğim kadarıyla 1 Mayıs'tan sonra artık kaçarı yok vergiden, şöyle söyleyeyim geçen hafta Almanya'dan gelen el kadar kutuya 91 TL gümrük vergisi ödedim ve bireysel gönderiydi, içinde alman çikolatası şekerleme falan vardı, hatta şikayet vara yazacaktım bir baktım herkes yazmış, düz mektuba bile gümrük vergisi ödemiş insanlar, yani ister kutusuz getirt ister ikinci el al, vergiden kaçış yok gibi.

Daha önce getiren var mıdır, sorun olur mu? İnternete baktım fakat bir sürü farklı cevap var. Kimi sorun olmaz diyor, kimi kutusuz anca getirebilirsin diyor, kimi ise vergi alırlar her türlü diyor. Fikri olan var mı?
G29 için değmez bence, getirteceksen thrustmaster denemelisin. Ayrıca vergiye takılma ihtimali o şekilde yüksek.

Yolcuyum, bavulda kutusunda sorun olmaz mı yani?
Evet getirebilirsiniz normalde 430 Euro'luk limit var ama buna bakanı görmedim hiç. Fiyattan çok sayı daha önemli elektronik katagorisinde 1 adetse sorun olmaz. Mesela ben 900 dolarlık ekran kartı getirdim kutusunda ambalajı açılmamış.
Ayrıntılar için aşağıdaki bağlantıya bakabilirsiniz.

Evet getirebilirsiniz normalde 430 Euro'luk limit var ama buna bakanı görmedim hiç. Fiyattan çok sayı daha önemli elektronik katagorisinde 1 adetse sorun olmaz. Mesela ben 900 dolarlık ekran kartı getirdim kutusunda ambalajı açılmamış.
Ayrıntılar için aşağıdaki bağlantıya bakabilirsiniz.

Teşekkürler, peki sizce olur da vergi almaya çalışırlarsa ne kadar öderim

Yeni konular

Geri
Yukarı