Alo 153 sokak kedisini kısırlaştırdı

AsK3R

Kilopat
Arkadaşlar topallayan sokak kedisini Ankara Alo 153 ile Büyükşehir Belediyesinin veterinerlik işlerine yolladık. Çok küçük olmasa da yaklaşık 2-2.5 aylık bir kediydi. Hayvan ambulansındaki arkadaş tedavisi yapılacak ondan sonra kısırlaştırılıp tekrar bölgeye salınacak dedi.(Kısırlaştırılması için biraz süre gerekebilir dedi. 1 aydan fazla gibi). Ayağı muhtemelen kırıktı, hem basamıyordu hem de hayvanın resmen yürümeye mecali yoktu. Acaba kötü ya da yanlış mı yaptık? Anne miyavlıyor şu an galiba yavrusunu arıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yapılması gerekeni yapmışlar. Büyük şehirlerdeki sokak hayvanlarının yoğunluğunun önüne hiçbir türlü geçilemiyor zaten.
Hocam öyle de yavru olunca bir de annesi gidip gelip sürekli miyavlıyor. Gitmeden önce yattığı yerlere falan bakıyor. Ona üzüldüm. Bir yandan da gitmese sakat kalsa daha kötü olacaktı belki de ölecekti. Sokak köpekleri de fazla bayağı bir. Zarar verme ihtimalleri vardı. İnşallah geri getirirler de bizi ve annesini hatırlar.

Hocam öyle de yavru olunca bir de annesi gidip gelip sürekli miyavlıyor. Gitmeden önce yattığı yerlere falan bakıyor. Ona üzüldüm. Bir yandan da gitmese sakat kalsa daha kötü olacaktı belki de ölecekti. Sokak köpekleri de fazla bayağı bir. Zarar verme ihtimalleri vardı. İnşallah geri getirirler de bizi ve annesini hatırlar.
Vallahi hocam acı çekip yaşamasından ya da direkt ölmesinden her türlü iyidir. Benimde kuşum ayakta duramıyordu. Acı çeke çeke can verdi maalesef.

Vallahi hocam acı çekip yaşamasından ya da direkt ölmesinden her türlü iyidir. Benimde kuşum ayakta duramıyordu. Acı çeke çeke can verdi maalesef.
Öyle hocam. Gittiğinden beri annesi ağlar gibi miyavlıyor ama tedavi olmasa yavru yine ölecekti ve anne yine ağlayacaktı maalesef. Kedi iyice güçsüzleşmişti zaten. Eğer biri vurduysa ve bu hale geldiyse Allah belasını versin. Yardıma muhtaç kalsın da 1 kap su vereni çıkmasın. Sakatlansın da acı içinde gebersin.

O tür yerlere güvenmiyorum. İşini iyi yapan var ama biraz araştırırsan bunların rezaletini görebilirsin.
Haklısınız, internette biraz araştırma yaptım özellikle twitterda falan. Kötü 1 yorum gördüm sadece o da teslim edilen hayvanlarla ilgili bilgi almak için arayan birisine sürekli meşgul çalınmış. Açıkcası ben de arayacağım hafta içi ancak ulaşamazsam arabayla gidip görmeyi planlıyorum.
Biraz da Mansur başkan ve ekibine güvendiğim için pek kötü düşünmek istemiyorum galiba bilemiyorum :). Hani denetimleri yapılır gibisinden.
Ama inşallah bir sıkıntı olmadan gidebilirim ve eğer gidip de görebilirsem direk sahiplenmeyi düşünüyorum annesinin yanına gidebilmesi için.

Yeni konular

Geri
Yukarı