MSI Alpha 15 A4DEK pildeyken daha az FPS veriyor

Amett

Hectopat
Daha fazla  
MSI Alpha 15 A4DEK bilgisayarım var pildeyken 50-80 arası FPS veriyor çogu oyunda. Pilde degilken 100-200 arası FPS alıyorum. Bunu yeni fark ettim. FPS sorunum var sanıyordum, nihai performansa alıyorum, oyunu açıyorum, sonra tekrar girdigimde yüksek performansa düsüyor. Sizce problem nedir, nasıl çözerim? Bataryamda bir problem olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk resimde şarjda degil FPS'im 160'larda sarja takınca FPS'im 60 kadar düsüyor 60 olsa sükretcem ayarlarımıda gösterdim sorunun ne olabilecegi hakkında bir şey var mı şu an aklınızda.
Şarj takılı iken Windows ayarlarından şu kısmı kontrol edebilir misiniz?

güç.png

Üzgünüm, aklıma başka bir sebep gelmiyor. Dediğim gibi birkaç gün daha çözüm önerilerini bekleyip, çözüme ulaşamaz iseniz garantiyle iletişime geçmenizi tavsiye ediyorum.

Son düzenleme:
Merhaba bu problemim 1.5 aydır var sorunu hiçbir türlü çözemedim laptopum şarjda değil iken FPS'im 100 200 arası fakat sarja taktıgım andan 1 dk sonra FPS'im 40 70 arasına düsüyor her türlü ayarı yaptım nihai performans iki üç seyi Max perfomansı 100 çektim bir fark olmadı ve laptopum şarj ucuyla tatktıgım yerin hasarlı oldugu fark ettim şarj ediyor ama sizce bu performansı etkiler mi ne yapmalıyım? Laptopumun garnatisi var laptop MSI Alpha 15 a4dek.

IMG-20220103-WA0012.jpg

IMG-20220103-WA0013.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı