Alseye M120D-Plus mı, ID-Cooling SE-234 mü?

Jotariel

Kilopat
Makaleler
1
Yakın bir tarihte soğutucu almayacağım, yeni sistem aldığım zaman alacağım. Sadece görüşlerinizi almak istedim. İleride ikisinden birisini tercih edebilirim.

M120-D Plus çok hoş gözüküyor yani bence öyle, değerleri de güzel duruyor.
Hatta bu ürünün M120D-Plus W olarak hem hava hem sıvı soğutma barındıran modeli var. Onu da bırakayım;

SE-234 ise önerilen bir model.
@BerkayZ87, yardımcı olursan sevinirim. :utanç:

Son düzenleme:
Bu soğutucuları ilk defa gördüm ama LED display bayağı şık gözüküyor. Tabii performanslarına bakmak gerek. Şu anlık hepsi kağıt üstünde iyi gözüküyor ama incelemeleri var mıdır bakmak gerek.

Bu soğutucuları ilk defa gördüm ama LED display bayağı şık gözüküyor. Tabii performanslarına bakmak gerek. Şu anlık hepsi kağıt üstünde iyi gözüküyor ama incelemeleri var mıdır bakmak gerek.
Adam akıllı bu kaynağı bulabildim alt kısımlarda testleri bulunuyor diğer soğutucuların durumlarını pek bilmediğimden yorumlayamadım ben.

Çok tatlıymış yalnız led ekranlı olan ALSEYE M120D.

@Jotariel Az biraz incelemelere baktım; soğutma olarak çok iyi değil diyorlar, giriş ve orta seviye işlemciler için F/P ürünü demişler. RGB bu arada renk değiştirmiyor ve kapatılamıyormuş. Yüksek RPM'de ses fazla demişler birde.

Sen hangi işlemci için düşünüyorsun bu ürünleri ?

Son düzenleme:
@Jotariel NH-U12S'yi baz alarak kıyaslama yapabilirsin.

SE-234 ARGB incelemesinde de NH-U12S var, M120D Plus incelemesinde de NH-U12S var.

@Jotariel NH-U12S'yi baz alarak kıyaslama yapabilirsin.

SE-234 ARGB incelemesinde de NH-U12S var, M120D Plus incelemesinde de NH-U12S var.

Teşekkürler 234 ile NH-U12S arasında hep 1 derece fark gördüm, NH-U12S ile M120D-Plus arasında sadece 4.7GHz 4-5 derece fark atmış ancak 4.7GHz Auto PWM alınca eşdeğer olmuşlar.
İleride piyasaya göre 3060Ti ile 3600x veya 5600x kullanmayı düşünüyordum. Fazla bir sorun yaratmaz alınabilir gibi duruyor görüntü bakımından cezbediyor.
@CArLx Az biraz incelemelere baktım; soğutma olarak çok iyi değil diyorlar, giriş ve orta seviye işlemciler için F/P ürünü demişler. RGB bu arada renk değiştirmiyor ve kapatılamıyormuş. Yüksek RPM'de ses fazla demişler birde.

Sen hangi işlemci için düşünüyorsun bu ürünleri ?

Teşekkürler 234 ile NH-U12S arasında hep 1 derece fark gördüm, NH-U12S ile M120D-Plus arasında sadece 4.7GHz 4-5 derece fark atmış ancak 4.7GHz Auto PWM alınca eşdeğer olmuşlar.
İleride piyasaya göre 3060Ti ile 3600x veya 5600x kullanmayı düşünüyordum. Fazla bir sorun yaratmaz alınabilir gibi duruyor görüntü bakımından cezbediyor.
29.91US $ 56% OFF|ALSEYE S120D CPU Fan soğutucu PWM 120mm 4 Pin 4 isı borulu soğutucu LGA 775 115x1366 AM2 + AM3 + AM4|Fanlar ve Soğutma| - AliExpress

Bu soğutucu İD Cooling SE 234 ten iyi midir sizce.

@Dreamwalker Eğer en üstteki inceleme doğruysa ve internetteki yorumlarda düzgün soğutulamıyor yazdılarsa 10920XE falan taktılar galiba. O neymiş öyle. Testte NH-U12S ile arasında 2-3 derece fark var sadece.
@Jotariel Bu arada içerisinden çıkan macun da 12.5 W/MK. Yaymak için spatula da konulmuş.

Yeni konular

Geri
Yukarı