Alt Komşu En Ufak Sesten Rahatsız Oluyor

Baturayy

Centipat
Merhabalar öncelikle yardım edecek kişilere şimdi den teşekkür ediyorum. Geçen gün Hz. Yasuo izlerken ses %78 idi hoparlör (Logitech Z533) sadece odanın duyacağı kadardı oda malum havasız kalınca cam açmaya kalmadan alt kattan hakaret + kapat şunu lafı duydum aşağıya inecektim fakat abim durdurdu büyüktür dedi. Ondan sonraki gün anneme kendisine hakaret ettiğimi ve bir daha yaparsak babama söyleyeceğini duyurdu. Ben de kendisiyle o günden sonra kin gözle baktım selam dahi vermedim. Bu arada evin önündeki arabamıza bile karışıyor. Evinde kimse olmadığı için mi duyuyor yoksa apartman ile ilgilimi ama diğer komşularımda bu durumda sıkıntılı evde yavaş yavaş yürüyorum bu benim zoruma gidiyor şahsen. Bir aralar sabah alarmıma bile karışıyordu suç duyurusunda bulunmalı mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
merhabalar öncelikle yardım edecek kişilere şimdi den teşekkür ediyorum. Geçen gün Hz. Yasuo izlerken ses %78 idi hoparlör (Logitech Z533) sadece odanın duyacağı kadardı oda malum havasız kalınca cam açmaya kalmadan alt kattan hakaret + kapat şunu lafı duydum aşağıya inecektim fakat abim durdurdu büyüktür dedi. Ondan sonraki gün anneme kendisine hakaret ettiğimi ve bir daha yaparsak babama söyleyeceğini duyurdu. Ben de kendisiyle o günden sonra kin gözle baktım selam dahi vermedim. Bu arada evin önündeki arabamıza bile karışıyor. Evinde kimse olmadığı için mi duyuyor yoksa apartman ile ilgilimi ama diğer komşularımda bu durumda sıkıntılı evde yavaş yavaş yürüyorum bu benim zoruma gidiyor şahsen. Bir aralar sabah alarmıma bile karışıyordu suç duyurusunda bulunmalı mıyım?
hiç kimse sen çok çok anarmol bir şekilde ses yapmadığın sürece özgürlük alanına karışamaz ve bu bir suçtur. Diğer hocamın dediği gibi hayatını normal yaşa.

Aynı sorun bende de var evde 2 adet subwoofer var sadece bass acsam bile kapıdalar 2 sn bile açamıyorum. E o zaman ne anlamı var onca verilen paranın dimi? *-*

Merhabalar öncelikle yardım edecek kişilere şimdi den teşekkür ediyorum. Geçen gün Hz. Yasuo izlerken ses %78 idi hoparlör (Logitech Z533) sadece odanın duyacağı kadardı oda malum havasız kalınca cam açmaya kalmadan alt kattan hakaret + kapat şunu lafı duydum aşağıya inecektim fakat abim durdurdu büyüktür dedi. Ondan sonraki gün anneme kendisine hakaret ettiğimi ve bir daha yaparsak babama söyleyeceğini duyurdu. Ben de kendisiyle o günden sonra kin gözle baktım selam dahi vermedim. Bu arada evin önündeki arabamıza bile karışıyor. Evinde kimse olmadığı için mi duyuyor yoksa apartman ile ilgilimi ama diğer komşularımda bu durumda sıkıntılı evde yavaş yavaş yürüyorum bu benim zoruma gidiyor şahsen. Bir aralar sabah alarmıma bile karışıyordu suç duyurusunda bulunmalı mıyım?
Gürültü yapıyorsanız siz haksızsınız, malum apartmanlarda ses kolaylıkla diğer daireye geçebiliyor, muhtemelen komşunuz sese hassas birisi belki psikolojik rahatsızlığı vardır. Komşunuzla muhatap olmayın bence şikayeti varsa gitsin polise, size hakaret filan ederse kayıt altına alın daha sonra kanıtlamak için. Çözüm odaklı bakarsak komşunuz en ufak sesten rahatsız oluyorsa evine yalıtım yaptırsın eğer yanaşmazsa ne hali varsa görsün madem rahatsız oluyorsun günümüzde buna çözüm vardır muhtemelen. Onun dışında size tavsiyem kanunları, kuralları vs. iyice araştırın ona göre davranın.

Özürlü komşu zor oluyor, lisedeyken kiralık evdeki alt komşu beyin yoksunuydu ses yapmasak bile geliyordu. Evde uyuyorum ailem dışarı çıkmıştı ses geliyor diye kapıya dayanmıştı, cidden çok zor uzak durun mümkünse. Kocası ölünce kadında evden gitmişti ölüm kurtardı yoksa sonumuz mahkemelikti.

Bildiğim kadarıyla ses yapmama kuralı 23:00 saatinde başlıyor. Yani eğer o saatten önce olan olaylarda onu şikayet edebilirsiniz.
Saat 22:00'dan önce ses yapmak serbest diye biliyorum, size laf ederse siz onu şikayet edin. :D

Böyle birşey yok. Örneğin gündüz müzik sesinden rahatsız olursanız polis çağırırsınız gelip uyarır.

Geri
Yukarı