Alt+Tab sonrası oyuna dönüşte donma problemi

Eigby52

Hectopat
Oyunu akıcı şekilde oynarken alta aldıktan sonra dönünce 2-3 saniye devam ediyor sonra ekran donuyor. Tekrar Alt+Tab ile geliyorum gene 2-3 saniye normal ve donuyor sonra.
Sistem özelliklerim;
  • Ryzen 5 1600
  • ASUS ROG RX 570 4 GB
  • Gigabyte B450M
  • HyperX 3200MHz 8 GB
  • Sharkon 650W 80+
  • Patriot burst 240 GB SSD
  • Windows 10 Pro 1903
Denediğim ve hepsinde sorun çıkaran oyunlar: LOL, Witcher 3, CS:GO, NFS Payback.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı sorunu bir kaç hafta önce Rx 580 ekran kartımda yaşadım. Display Driver Uninstaller ile güvenli modda ekran kartı driverını tamamen sil. Yeniden başlatıp en güncel versiyonunu tekrar yükle. Benim çözümüm bu şekildeydi.

DDU ile güvenli modda sürücünüzü silip https://www.amd.com/en/support/kb/release-notes/rn-rad-win-19-9-2 bunu yükleyin.
Aynı sorunu bir kaç hafta önce Rx 580 ekran kartımda yaşadım. Display Driver Uninstaller ile güvenli modda ekran kartı driverını tamamen sil. Yeniden başlatıp en güncel versiyonunu tekrar yükle. Benim çözümüm bu şekildeydi.
Bu Sorunumu çözdü teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı