Çözüldü Alt + Tab yapınca 5 saniyelik siyah ekran

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

frayed one

Hectopat
Daha fazla  
Sistemim;
  • Ekran Kartı ASUS TUF Gaming GeForce® GTX 1660 Ti OC
  • İşlemci AMD Ryzen 5 2600
  • Anakart MSI B450M PRO-VDH Plus
  • RAM G.Skill 8x2GB Ripjaws
  • Kasa Cooler Master Masterbox Lite 5 600W
  • Sabit Disk Seagate 3.5" 1TB Barracuda
  • SSD Adata 240GB SU630
Şu anlık deneme sürümü Windows 10 kullanıyorum. Alt + Tab yapınca (tam ekran oyun oynarken) 5 saniyelik bir siyah ekranla karşılaşıyorum ve ana ekrana dönebiliyorum. Fakat sistemi yeni aldığımdan deneme sürümünden mi yoksa PC'den mi olduğunu sormak istedim. Thanks!

Çözüm
Sistemim;
  • Ekran Kartı ASUS TUF Gaming GeForce® GTX 1660 Ti OC
  • İşlemci AMD Ryzen 5 2600
  • Anakart MSI B450M Pro-VDH Plus
  • RAM G.Skill 8x2GB Ripjaws
  • Kasa Cooler Master Masterbox Lite 5 600W
  • Sabit Disk Seagate 3.5" 1TB Barracuda
  • SSD Adata 240GB SU630
Şu anlık deneme sürümü Windows 10 kullanıyorum. Alt + Tab yapınca (tam ekran oyun oynarken) 5 saniyelik bir siyah ekranla karşılaşıyorum ve ana ekrana dönebiliyorum. Fakat sistemi yeni aldığımdan deneme sürümünden mi yoksa PC'den mi olduğunu sormak istedim. Thanks!

Çok fena hortlatıyorum konuyu. NVIDIA kullanıyorum ben. NVIDIA Denetim Masası'ndan ayarı bu şekilde yaparsan çözülecektir:

1639054581825.png
Oyunlarda bu sorunun olma sebebi tam ekranda oynamamız tam ekran yerine çerçevesizi seçin sorun düzelecek.

Ayarlar > Sistem > Gelişmiş Görüntü Ayarları dizinini takip ettikten sonra yenileme hızı kısmından monitörünüze uygun olan Hz değerini seçin. Sorun çözülecektir.

Ayarlar > Sistem > Gelişmiş Görüntü Ayarları dizinini takip ettikten sonra yenileme hızı kısmından monitörünüze uygun olan Hz değerini seçin. Sorun çözülecektir.
Aynı sorunu bende bugün yaşamaya başladım forumlarda gezdim araştırdım her şeyi yaptım fakat hala aynı .

Yıllardır öyle kullanıyorum. En son pazar günü kullandım LoL oynuyorum bugün girdim güncelleme aldı oyun ve her Alt Tab siyah ekran geliyor araştırıyorum ama çözüm bulmuş değilim.
Rez alıyorum hocam bende de aynı sorun var ekran kartından mı monitörden mi anlayamadım monitör 144 hz rica etsem bir şey bulabilirsen buraya da yazabilir misin lolde de oluyor

Son düzenleme:
Rez alıyorum hocam bende de aynı sorun var ekran kartından mı monitörden mi anlayamadım monitör 144 Hz rica etsem bir şey bulabilirsen buraya da yazabilir misin LoL'de de oluyor.

Dün ekran kartının 466.11 güncellemesini indirdim ve bilgisayarı resetlemeden LoL girdim düzelmişti çok hızlı Alt Tab yapıyordu eskisi gibi sonra bilgisayarı resetledim tekrar oyun girdim sorun tekrar devam ediyordu. Ne olduğunu çözebilmiş değilim.
@ByBurak Hocam riot ile çözüme ulaştım çözümü aşşağıya bırakıyorum

Dosya Ekleri

• çözümsss.PNG
    çözümsss.PNG
    54,8 KB · Görüntüleme: 347
Son düzenleme:
Eğer oyunun boyutu büyükse olabilir mesela CS de 1 sndir ama GTA 5'te 3 sn harita büyüklüğü falan direkt boyut etkiliyor yani

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı