Alt+Tab yapınca siyah ekran gidip geliyor

Sefkan

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, hızlıca bir örnek vereyim, ne zaman Filmler ve TV de bir şey açıp tam ekrana geçsem siyah ekran oluyor ve şöyle hani bağlantı gider tekrar gelir ya o şekilde geri gelip bazen belirli aralıklarla gidip gidip geliyor. Bir türlü anlayamadım. Kartla oyun oynadım TV'ye bağlayıp acaba kartta bir şey var mıdır diye, gene tam ekrana geçerken bir sinyali gidip geldi ama çalışmaya devam etti. Saatlerce yüzde 100'de kullandım sorun olmadı. Şimdi bu driverdan mı neden kaynaklanıyor olabilir? Ona göre ya monitör ya ekran kartı bir şey yenileyeceğim.

Merhaba arkadaşlar, hızlıca bir örnek vereyim, ne zaman Filmler ve TV de bir şey açıp tam ekrana geçsem siyah ekran oluyor ve şöyle hani bağlantı gider tekrar gelir ya o şekilde geri gelip bazen belirli aralıklarla gidip gidip geliyor. Bir türlü anlayamadım. Kartla oyun oynadım TV'ye bağlayıp acaba kartta bir şey var mıdır diye, gene tam ekrana geçerken bir sinyali gidip geldi ama çalışmaya devam etti. Saatlerce yüzde 100'de kullandım sorun olmadı. Şimdi bu driverdan mı neden kaynaklanıyor olabilir? Ona göre ya monitör ya ekran kartı bir şey yenileyeceğim.

Oyunlarda yapması normal Denetim Masası'ndan çözünürlük oluştur gene aynı şekil aynı Hz değerine sahip öyle dene. Çünkü bende AMD kart var oyunlarda Alt Tab yapınca öyle oluyordu öyle çözmüştüm.

Güç seçeneklerini kontrol edin, Hz ayarlayın, kablonuzda da sorun olabilir HDMI veya DP kullanın. Bilgisayarım sağ tık Özellikler > Gelişmiş sistem ayarları > Performans > Ayarlar kısmını kontrol edin. Ama genel olarak Hz de problem olabilir. Monitör 60 Hz ise Windows ayarını da ona uygun yapın.

Güç seçeneklerini kontrol edin, Hz ayarlayın, kablonuzda da sorun olabilir HDMI veya DP kullanın. Bilgisayarım sağ tık özellikler > gelişmiş sistem ayarları > performans > ayarlar kısmını kontrol edin. Ama genel olarak Hz de problem olabilir. Monitör 60 Hz ise Windows ayarını da ona uygun yapın.

Şimdi Hz 75 Ti normalde 60'a çektim dediğim şey olmuyor muhtemelen Hz'den ama önceden hep 75 Ti sorun da çıkarmıyordu enteresan.

Oyunlarda yapması normal Denetim Masası'ndan çözünürlük oluştur gene aynı şekil aynı Hz değerine sahip öyle dene. Çünkü bende AMD kart var oyunlarda Alt Tab yapınca öyle oluyordu öyle çözmüştüm.

Hocam merhaba konuyu tekrar açıyorum özür dilerim, bende Alt Tab atınca siyah oluyor tekrar Alt Tab yapmadan düzelmiyor bu dediğinizle alakası olabilir mi? FreeSync kapalıyken böyle bir sorunum yok monitörüm ASUS VG249Q1A yeni aldım format falan gerekli midir?

Hocam merhaba konuyu tekrar açıyorum özür dilerim, bende Alt Tab atınca siyah oluyor tekrar Alt Tab yapmadan düzelmiyor bu dediğinizle alakası olabilir mi? FreeSync kapalıyken böyle bir sorunum yok monitörüm ASUS VG249Q1A yeni aldım format falan gerekli midir?
Displayport mu kullanıyorsunuz ? Bende Asus monitör vardı HDMI kablo kullanınca geçti.

DisplayPort mu kullanıyorsunuz? Bende ASUS monitör vardı HDMI kablo kullanınca geçti.

Evet çıkan DisplayPort'u kullanıyorum ve FreeSync denen şeyi kapatınca geçiyor

DisplayPort mu kullanıyorsunuz? Bende ASUS monitör vardı HDMI kablo kullanınca geçti.

Hocam bilgisayarı açınca DisplayPort yazısı çıkıyor sizde FreeSync açık mıydı kapalı mıydı yaparken

Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı