Alt Tab'a geçtiğimde ekran donuyor

İşletim sistemi
Windows 10

tek258

Decapat
RX 570 Armor 4 GB OC ekran kartımda alt Tab'a geçince ekran donuyor ama oyun arkada çalışmaya devam ediyor. Kasım güncellemesinde olmuştu ilk kez. Ardından son güncelleme de daha fazla oyunda olmaya başladı. GTA 5 ve ETS 2'de çok sık karşılaşıyorum( oyunlar SSD'de değil ama harddisk im pek yavaş sayılmaz). Öbür bileşenler:

R5 2600
1x16 3000MHz RAM
1TB harddisk
480GB SSD

Nasıl düzeltebilirim?

Ramleri 3000MHZ de mi kullanıyorsunuz?
SSD'nin yazılımını da güncelleyin lütfen.
Windows ve ekran kartı driverınız güncel mi kontrol ediniz. Ekran kartının driverını yükledikten sonra ayarları gözden geçirin.
Tam ekran değil de pencere modunda oynayınız.

Arkadaşlar dediklerinizin çoğunu yaptım. İlk başta düzelir gibi oldu (normalde 120 sn donuyorsa 30 sn falan dondu) sonradan eski haline geri döndü. Başka bir çözümü olan. Ekran kartı profilini standart ta tutuyorum
Windows ve ekran kartı driverınız güncel mi kontrol ediniz. Ekran kartının driverını yükledikten sonra ayarları gözden geçirin.
Bios dan baktım 2132 mhz gibi birşey gösteriyor
Şuan 3011mhz ye aldım 1.25v iken 1.35v ye çıktı. Bi sorun olmaz de mi?
Anakartım b450m sh gigabyte, r5 2600, corsair vengeance 3000mhz 1x16 ram, ekran kartı rx570 armor 4gb oc
Yine söylemeyi unutmuşum kusura bakmayın psu corsair 450w 80+

Geri
Yukarı