Alt yapım olduğu halde NetSpeed yok diyor

R0naldinh0

Centipat
Merhabalar, dün evde internet için Türk Telekom'a Turkcell'e ve Vodafone'a gittim (bayilerine).Hepsinde de altyapınız çok sağlam dediler ama Türk Telekom veya başka bir internet sağlayıcısının müşteri hizmetlerini alt yapı sorgulama için aradığımda, alt yapınızı görüntüleyemiyoruz diyor. Müstakil evde yaşıyorum ve NetSpeed abonesi olmak istiyorum çünkü Türk Telekom'un 75 TL'ye 8Mbps internet sattığını görünce çok şaşırdım resmen dolandırıcılık dedim ve NetSpeed'e baktım fiyatları onlara göre daha uygun olduğunu düşündüm. Araştırdım ama malum NetSpeed'in şu an bayileri yapım aşamasında abone olmak istiyorsanız müşteri hizmetlerini aramanız gerekiyor. Ben de aradım abone olmak istiyorum dedim, altyapımı sorguladım ama altyapınızı görüntüleyemiyorum dedi. Ben de daha az önce Tt'den geldiğimi söyledim (NetSpeed'le TT aynı altyapıyı kullanıyorlar) ve altyapı da sıkıntı olmadığını ve sağlam bir altyapının olduğunu söyledi TT görevlisi. NetSpeed ise görüntüleyemiyoruz maalesef dedi. Bitişiğimizde sağlık ocağı var, onlarda altyapı gözüküyor ,buraya daha önce hiç internet çekilmediği için olabilir mi? Bu durumda ne yapmam gerekiyor? TT Turkcell gibi internet sağlayıcıları aşırı mantıksız geliyor NetSpeed'le abone olmak istiyorum yani altyapı var ama internette görüntülenemiyor. Ne yapmam gerek yardımcı olursanız çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bayiler aktif port durumunu göremeyebilir, bu nedenle altyapı var diyebilirler. Müşteri hizmetleri sorguladığında port yok olarak gözüküyorsa sana port yok demişlerdi. Bu konuda müşteri hizmetlerine güvenmelisin. Hali hazırda bir internet kullanıyorsan geçiş işlemi yapıp şu anki portunu Netspeed veya başka bir alternatif operatöre taşıyabilirsin.

Eğer yeni abonelik açacaksan ve port yoksa TurkNet'in bazı santrallere kendi cihazlarını koyup YAPA üzerinden hizmet veriyor. Orada boş port varsa ve santrale yakınsan güzel hızlar alabilirsin.

Bayiler aktif port durumunu göremeyebilir, bu nedenle altyapı var diyebilirler. Müşteri hizmetleri sorguladığında port yok olarak gözüküyorsa sana port yok demişlerdi. Bu konuda müşteri hizmetlerine güvenmelisin. Hali hazırda bir internet kullanıyorsan geçiş işlemi yapıp şu anki portunu NetSpeed veya başka bir alternatif operatöre taşıyabilirsin.

Eğer yeni abonelik açacaksan ve port yoksa TürkNet'in bazı santrallere kendi cihazlarını koyup yapa üzerinden hizmet veriyor. Orada boş port varsa ve santrale yakınsan güzel hızlar alabilirsin.

Çok teşekkür ederim sorunu hallettim altyapı aktif edilmemiş Türk Telekom temsilcisiyle görüştüm üstlerini aradı hallettim her şeyi. Bu mesaj da yardımcı oldu.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı