Alt yapısız fiber internet bağlatılır mı?

Samet Adıgüzel

Hectopat
Biraz cahilce bir soru ama ben bilmiyorum. O kadar mahallenin başında var fakat bizim mahalleye hala alt yapı yapmadılar ve galiba yapmayacaklar. Üstten falan fiber bağlatabilir miyiz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Alt yapı yoksa fiber bağlatamazsınız diye biliyorum. Bağlantsanızda fiber adını taşır ama fiber hızında olcağını sanmıyorum.

Anladığım kadarıyla Fiber dediğiniz sistem VDSL. Türktelekom bu işlem için altyapı planlama oluşturuyor. Maliyetli bir işlem olduğu için de öncelikleri yoğun nüfuslu mahalleler.
Yakınınızda okul varsa belki altyapıyı çekerler. Fatih projesi ile her okula Fiber optik hat çektiler. Çevredekiler buralara koyulan saha dolabı ile yüksek hızda bağlantı gerçekleştirebilir. Türktelekom ekibi ile iletişime geçip bilgi almanız daha sağlıklı bilgi almana yardımcı olacaktır.
Aynı sorundan ben de şikayetçiydim. 4 mbit ADSL sinyali geliyorken 12 mbit vdsl sinyali geliyordu. Vdsl dolabı 150 metre olarak görünüyordu. Fakat 24 mbit altındaki hatlara Vdsl bağlayamıyorlarmış. Ben de şansıma küsüp superbox aldım. İyi kötü idare ediyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı