Altay tankı 23 Nısan'da TSK'ya teslim edilecek

16 17 galiba , Avcı suyu civarı mekanize çavuştum sınır nöbetlerinden varasıya kadar her şeyi yaptım . Eksi bilmem kaç derecede nöbetlerde tuttum , devriyeler de attım ,değişimler de yaptım araç güvenliği de yaptım yol güvenliği de yaptım , giriş güvenliği de yaptım , mühimmat şu bu her şeye varıncaya kadar , o açıdan da hakikaten ülkenin en büyük ihtiyacı Hava savunmadır .

Bataryalarla top atışı yada savaş uçağı JET FİGHTER kaldır git vur değil , Güdümlü roketatar savunma sistemlerdir .

Almanya misal PATRİIOTLA koruma yapmamıştır, ABD ' denen şibillekte , RUSYA bak S-400 falan da o da tırıvırı ya öyle duran bişey aktif değil .

Dolayısıyla da Türkiye'nin herhangi bir roket atışına ne hava sahasını kapatmaya hiçbir şeye gücü yoktur . Bildiğin elektir gelen vurur giden vurur . O yüzden İŞİD bizi vurmuştur .

Şu an da öyledir , Eğer GERÇEKTEN VATANINIZI SEVİYORSANIZ , EDEBİYAT YA DA HAMASETTEN ÇOK , EKSİKLERİMİZ VE KABAHATLERİMİZ KÖTÜLÜKLERİMİZ ÜZERİNE KONUŞMALIYIZ .

Türkiye'nin hava savunması yoktur . 2023 yılı da Hava savunması yoktur .
Hava savunması olmaması büyük bir kayıp zaten hudut namustur sözünü çiğneyen politikacılar da olduğu sürece ülke daha çok avrupa'nın atık çöplüğü olacak güzelim ülkemiz. Şu anda da zaten yüzümüzü haberlere 1 saniyeliğine çevirdiğimizde dahi bir çok kaçak göçmenin ülkeye kaçak girişine tanıklık ediyoruz. Bilinçli ve sorumluluk sahibi siyasetçiler olsaydı ülkemizde 1 kişinin bile kaçak geçmesi meclisi inletirdi ama meclise baktığımızda konuşmalardan sonra kafeterya da sohbetler muhabbetler kahkahalar havalarda uçuşuyor. Herkes ülkeye karşı olan ciddiliğini yitirmiş 100 yıl önce ki özümüze dönmedikçe de bu zeval durumlar altından kalkamayız.

Bizim gurcuğun envantere, hava savunma (Yanlış anlama ben Diyarbakır'dayken de hava savunma vardı. Top atışı yapıyordu :D). İŞİD bize roket atar biz onlara top atışı, ya da uçak kalkar gider vurur. Bu hava savunma değil. Hava savunma sistemi dediğimiz şey, örneğin Patriot örneğin S-300 S-400 gibi. Bunlar güdümlü ve havadan havaya roket ve hava sahasını da tümden kapayan sistemlerdir. Bizde bunlardan bir tane bile olmayınca gelen geçen canı sıkılan roket atabiliyordu! Bakınız Kilis'e düşen roketler, İŞİD'in salladığı roketler. Not: O dönemde ben Diyarbakır'da askerlik yapıyordum.
Saydığınız tüm sistemler uzun menzilli hava savunma sistemleri. Uçak kadar büyük nesnelere uzak mesafelerden taarruz yapabilmek için tasarlanmış. Kısa mesafeden çok yüksek miktarda yapılan ateşlere karşı hiçbir işe yaramazlar. Bunun için lazer sistemleri veya demir kubbe gibi çözümler gerekli. Lazer sistemleri geliştiriyoruz ancak sahada kullanılmaya hala uygun değiller. Dünya'daki tek bunun için geliştirilmiş ve kullanılan çözüm İsrail'in demir kubbe sistemi. Sırf başı boş atılan güdümsüz roketler için geliştirilmiş. Bizim sınırımızda roket olaylarının azalmasının en büyük sebebi sınır ötesindeki kurulan güvenli bölgeler. Bu bölgelerde karşıt güçlerin etkisi çok daha az. Ancak bizim de bir demir kubbe tarzı bir şeye ihtiyacımız var.

Devletin aklına gelmeyen şeyler sevgili forum üyelerimizin aklına geliyor bak Allah'ın işine 🤣

@Framboğaz

Çünkü biz o fraksiyonda zihniyetleri vekil diye gönderiyoruz , çünkü onlar bizlerin tezahürü mecliste haliyle de biz kendimize bakınca da elbet çok az da olsa içimizde cevherler elbet vardır . O cevherleri de içimizde ezerek perişan ederek ya söndürürüz ya da bin pişman ederiz.

Bakıldığı zaman toplumumuz oldukça ilkel , haliyle de vekil diye mecliste tezahürümüz de sizlerin mecliste ki gözleminden de görüldüğü üzere ilkel .

Bizlerin cehaleti ve bağnazlığının siluetidir vekiller , vekiller demeyelim de güderler , Reaya küçük baş koyun güderler !

Hava savunması olmaması büyük bir kayıp zaten hudut namustur sözünü çiğneyen politikacılar da olduğu sürece ülke daha çok avrupa'nın atık çöplüğü olacak güzelim ülkemiz. Şu anda da zaten yüzümüzü haberlere 1 saniyeliğine çevirdiğimizde dahi bir çok kaçak göçmenin ülkeye kaçak girişine tanıklık ediyoruz. Bilinçli ve sorumluluk sahibi siyasetçiler olsaydı ülkemizde 1 kişinin bile kaçak geçmesi meclisi inletirdi ama meclise baktığımızda konuşmalardan sonra kafeterya da sohbetler muhabbetler kahkahalar havalarda uçuşuyor. Herkes ülkeye karşı olan ciddiliğini yitirmiş 100 yıl önce ki özümüze dönmedikçe de bu zeval durumlar altından kalkamayız.

@Caspianlake

@Framboğaz : Örneğin arkadaşımızın iletisini ele alalım .

Siper de Hisar 'da aynı şeydir aynı markajdır , Oerlikon dediği de İskandinav yapımı şu Uçaksavarlardan , Keza bu Altay tankı da Koreli FORD karışım da demek istediğim şu !

Örneğin Tüm F16 filolarımız ? Savaş Uçağı JET FİGHTER değil mi ? Ya top atışı ya git savaş uçağıyla vur bu bir savunmamı yani vurulduktan sonra angajman git sende vur ? mukavemet hani !

Şimdi arkadaşımıza Siper denilen karadan havaya roket rampa sistemin aslında yok olduğunu yani böyle bir şeyin ne envanterde nede kullanımda ne de aktif hiçbir şekilde varlığının olmadığını anlatmak ?

İmkansız . Örneğin Maraş'ta deprem olasıya kadar her şey süperdir . Maraş da bütün evler depreme dayanıklıdır . Bütün o evlerin statiği tamdır , sağlam zeminlere inşa edilmişlerdir uygulama da pratikte hiçbir sıkıntı yoktur , ruhsat sonrası tadilat ve imarda ihlal de olmamıştır . Her şey süperdir . Bunun aksini söylemekte aykırı bir eylemde bulunmakta en ilkel terbiye yöntemleriyle birlikte cezalandırılmak terbiye edilmek için geçerli sebeptir . Deprem olduktan sonra da onca yıkımın vahametin acının ardından güzelce bir terör yönetimi yapılır . Ve her şey olduğu gibi eski rutininde devam eder .

Aynı şekilde Kilis'e roket vurasıya kadar İŞİD derdini kimseye anlatamazsın , derdini anlattın diye de oldukça ağır bir terbiyeye maruz kalırsın , Yani boşu boşuna masrafa gerek yok hali hazır da zaten elinde bu propaganda olduktan sonra , insanları güdebildikten sonra ne gerek var ?

Siper, Hisar, Sungur, S400, Oerlikon, Tum F16 filolarimiz. Hepsini yok saydiniz. Anlamadiginiz ortada.

@Cruslan

Pratikte bu isteği Almanya'dan ve ABD'den istedi Türkiye doğrudur , Alman Radar üssünden ve ABD üslerinden . Her ne kadar onu geçkin yabancı üs ülkemizde olmasına rağmen , bu üslerin amacı Ülkenin coğrafi konumunu kullanmaktan öteye gitmez , Yani bu yabancı üslerin pratikte ülkeye zerre katkıları yoktur kendi çıkarlarına göre hareket ederler .

Hava savunma zaten ; pratikte bir tane rampayla radarlarla siloyla yapılmaz , bir kaç tanesi hatta ölçeğine göre hangi nokta kapatılacaksa belki de onlarca kullanabilirsin . Zaten işbu saatten sonra o hava sahası kapanır hava sahasının dışında da muhtemel hedefler belirlenir ve radar eşliğinde gözetimle savaş uçakları devriye atarlar . Ya da bölge radar alanına alınır .

Demir Kubbe gibi sistemlerde zaten pratikte aynı mantıktır , Amaç burada güdümlü bir şekilde rampa sistemiyle füze daha varamadan infilak ettirmektir .

İhtiyacımız var ama hiç yok bunlardan elek gibi yani ülke .

Saydığınız tüm sistemler uzun menzilli hava savunma sistemleri. Uçak kadar büyük nesnelere uzak mesafelerden taarruz yapabilmek için tasarlanmış. Kısa mesafeden çok yüksek miktarda yapılan ateşlere karşı hiçbir işe yaramazlar. Bunun için lazer sistemleri veya demir kubbe gibi çözümler gerekli. Lazer sistemleri geliştiriyoruz ancak sahada kullanılmaya hala uygun değiller. Dünya'daki tek bunun için geliştirilmiş ve kullanılan çözüm İsrail'in demir kubbe sistemi. Sırf başı boş atılan güdümsüz roketler için geliştirilmiş. Bizim sınırımızda roket olaylarının azalmasının en büyük sebebi sınır ötesindeki kurulan güvenli bölgeler. Bu bölgelerde karşıt güçlerin etkisi çok daha az. Ancak bizim de bir demir kubbe tarzı bir şeye ihtiyacımız var.

@lynch01

Devlet o kadar büyüktür ki er kişinin kendi imkanlarıyla yurtdışından ivedilikle getirebileceği kanser ilacını getirebilecek imkandan yüksündür , hatta öyle ki er kişinin bunu yapmasına da müsaade etmez . Bu yüzden sayısız kanser hastası ölüm döşeğindedir , Acılar içinde ölürler . İlaç bulunduğunda ve devlet tarafından getirtildiğinde de oldukça uzun bir zaman geçtiği içinde ilaç kullanılamaz . Devlet o kadar büyüktür ki kırk bini geçkin insan bir gecede diri diri toprağa gömülebilir , Devletin aklına gelmeyen şeylerden ziyade bu irade-i tahvil her zaman muktedirler yani yöneticiler için ne büyük nimettir .

Sevgili forum üyelerinizin hiçbir hususta bilgisi olamaz hiçbir hususta konuşmaya da zerre
hakları yoktur . Hani Ben Amfibi birlikteydim olası teyakkuz da en önde çarpışacak birliklerden bir de aylarca dağın başındaydım , eksi dereceler de elim tüfeğin desteğe yapışa yapışa soğuktan soğuk ısırması felç hipotermiye varana kadar geçire geçire geceden gündüze gündüzden geceye tellere sıfır noktasında nöbetler tuttuğumu bilirim fırtına da batakta yağmurda !

Günde kilometrelerce kilometrelerce batakta çatakta ağır teçhizat balistik yelek kask yürüdüğümü koştuğumu bilirim .

O cahil köylü diye düşündüğünüz biri de değilim , iki üniversite mezunu yabancı dil bilen birisiyim .

Bence benim düşünmeye konuşmaya hakkım yokta , Eline lattesini kahvesini almış da kafeler de oturup vatan kurtaranların konuşmaya hakkı var ya da kefenini giyip gelenlerin beyaz çarşaflarla falan .

@Framboğaz

Görüldüğü üzere samimi olan da liyakatli olan da commissioned yani misyonu olan da asla ve asla etkiye sahip olamaz . Nepotizm de deme buna TRİBALİZM bu , yani kabilecilik bu raddeden sonra da işte , sadece ve sadece kabilenin ileri gelenleri ya da kabile liderleri tasarrufu elinde bulundurur , sen benim gibiler de işte anca Osmanlı'da olduğu gibi Reaya olmak zorundadır . İşte örneğin benim düştüğüm durum Bakınız : Benim terörde doğuda askerlik yapmam ve bundan dolayı benimle herkesin alay etmesi ... Bakınız dalga geçilen gaziler dövülen gaziler ya da herkes gibi anılarını anlatamayanlar aşağılanırım korkusuyla .

Devletin aklına gelmeyen şeyler sevgili forum üyelerimizin aklına geliyor bak Allah'ın işine 🤣

Son düzenleme:
Çoktan beri hazır olan bir projeydi ancak seçim için bir koz olarak kullandılar şahsi düşünceme göre. Yine de harika bir haber ve umarım daha iyi haberler de gelir.

Sorunda burada zaten nasıl bir harika haber olabilir , umarsınız daha iyi haberlerde gelir yani bu tankların ( olmayan tankların ) pardon bazı grupların dilindeki hayali tankların size söylenmesi ve sizin bunu ne kadar da iyi bir şey harika bir haber diye düşünmeniz .

Ayrıca bu bir tank , yani konvansiyonel dünya otuzlar da kaldı . Sanırsınız bir nükleer taktik kıtalar arası balistik füze başlık üretilmişte envantere dahil edilmiş de bayram havasındasınız .

Sizin böyle konuşmaları yapmanızın nedeni : Para-sosyal bağ kurduğunuz psikoz halinde süreğen şekilde takip ettiğiniz o kurma figürler o sunucular propaganda uzmanları öyle dediği için öyle algı yarattığı için güttüğü için sizde diyorsunuz ki ve sonra aynı onların söylemlerini söylüyorsunuz ki : bunun faydası yok !

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çoktan beri hazır olan bir projeydi ancak seçim için bir koz olarak kullandılar şahsi düşünceme göre. Yine de harika bir haber ve umarım daha iyi haberler de gelir.

Geri
Yukarı