Altın alışı için en düşük makas aralığı olan banka hangisidir?

serhatcandev

Megapat
Makaleler
15
Yer
İzmir
Merhaba banka üzerinden altın almak istiyorum ama makas aralığında hangi banka iyidir bilmiyorum. Enpara ve QNB kullanıyorum şu an altın hesabım Enpara'da sizler hangisini önerirsiniz?

Merhaba banka üzerinden altın almak istiyorum ama makas aralığında hangi banka iyidir bilmiyorum. Enpara ve QNB kullanıyorum şu an altın hesabım Enpara'da sizler hangisini önerirsiniz?

Makas aralığı altın için demiyorum genel olarak Kuveyt türkün düşüktü diye biliyorum bir bakın derim. Akbankta da düşüktü diye hatırlıyorum şuan güncel olarak bakamıyorum sadece iş bankası kullandığımdan dolayı.

Hocam yıldan yıla değeri düşüyor altının. Yani 2022 de alınmış altın 2023 de üretilmiş altına göre değeri düşüyor. Ve şu an düşük bütçe de aldığım için banka. Yani 300-400TL şu an yeni başladım.

Anladım hocam hangi Banka'yı şeçtin.

En düşük makas benim bildiğim Fibabanka'da oluyor. Fiziki altını 24 ayar gram olarak alırsanız yıllara göre bir değer kaybı olacağını düşünmüyorum.

Yapı Kredi aldım arkadaşlar :) hem oradan borsa işine gireceğim daha iyi oldu benim için. Yapı Kredi'nin uygulaması çok iyi ve rahat. Bir tanıdığım birçok banka ile çalışıyor Yapı Kredi önerdi en sorunsuz oymuş.

@serhatcandev Yapı Kredi güzel bankadır ancak altın alırken bankanın ATS üyesi olması ilerleyen dönemde banka değişikliği yapmak istediğinizde faydanıza olur. Mesela en basitinden bankanızın makas oranları artarsa ATS üyesi makas oranı düşük bir bankaya aktarıp orada bozdurabilirsiniz.

Geri
Yukarı