Çözüldü Alttan 4 tane oyun açınca 1650 Ti sistem siyah ekran veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Visenya

Decapat
Ya biraz komik bir konu olacak ama ben Metin2 oynuyorum ve metin kesmem gerekiyor :D

Alttan 4 tane hesap açıp hepsiyle metin kesiyorum uzun bir süre sonra bilgisayar siyah ekran veriyor ama arkada YouTube'dan açtığım müzik çalmaya devam ediyor. Bilgisayarı çok mu yoruyorum? Böyle yapmaya devam edersem bir sıkıntı olur mu?

Atıyorum Far Cry Primal oynarken siyah ekran vermiyor galiba alttan 4 tane açtığım için bilgisayar siyah ekran veriyor bende böyle düşünüyorum ama içimde kalmasın diye konu açmak istedim.

1650 Ti.
i5 10300H.

Çözüm
Çok iyi olur bende 1650 Ti %0 kullanımını görünce şaşırdım.
Masaüstünde boş bir yere sağ tıkla, Nvidia Denetim Masası'na gir, sol tarafta "3D ayarlarının yönetilmesi" yazan yere gir, sağ tarafta aşağıya doğru in "OpenGL ile görüntü oluşturma GPU'su" yazan seçeneği 1650 Ti yap.

Video da var ama sadece anlatıyor, biraz da boş yapmış ama belki işine yarar diye onu da bırakıyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Kardeşim bilgisayarına düşman mısın, 4 oyunu aynı anda açmak ne demek biliyor musun? Ekran kartına yük binsin diye değişik şeyler denemenin bir anlamı yok. Hem 4 hesapla aynı anda nasıl oynuyorsun? 1 tane aç güzelce oyna hem siyah ekran vermez, hem iyi FPS alırsın.

Artı -2 Eksi
Kardeşim bilgisayarına düşman mısın, 4 oyunu aynı anda açmak ne demek biliyor musun? Ekran kartına yük binsin diye değişik şeyler denemenin bir anlamı yok. Hem 4 hesapla aynı anda nasıl oynuyorsun? 1 tane aç güzelce oyna hem siyah ekran vermez, hem iyi FPS alırsın.

Yani yormak ne kelime, bilgisayarına dünyanın hiçbir yerinde görülmemiş işkencesini yapıyorsun şu anda. Uzun vadede sıkıntılar çıkabilir, çok zorunlu kalmadıkça yapma.

3 tane açtım CPU 98 GPU 98 gene bir sıkıntı çıkar mı?

Dosya Ekleri

• 32.PNG
    32.PNG
    14,9 KB · Görüntüleme: 69
Darboğaz oluyor, tavsiye etmiyorum öyle yapmanı. İleride sıkıntı çıkarabilir. 1650 Ti üst düzey bir ekran kartı değil, öyle zorlamaya gelmez. Hem 3 - 4 hesapla birden girince oyun hata vermiyor mu?

Yok hayır oyunda çoğu kişi öyle yapıyor zaten ayrıca şu an bile darboğaz oluyor mu? Attığın görev yöneticine bakaraktan?

Ya biraz komik bir konu olacak ama ben Metin2 oynuyorum ve metin kesmem gerekiyor

Alttan 4 tane hesap açıp hepsiyle metin kesiyorum uzun bir süre sonra bilgisayar siyah ekran veriyor ama arkada YouTube'dan açtığım müzik çalmaya devam ediyor. Bilgisayarı çok mu yoruyorum? Böyle yapmaya devam edersem bir sıkıntı olur mu?

Atıyorum Far Cry Primal oynarken siyah ekran vermiyor galiba alttan 4 tane açtığım için bilgisayar siyah ekran veriyor bende böyle düşünüyorum ama içimde kalmasın diye konu açmak istedim.

1650 Ti.
i5 10300H.
Arkadaş bilgisayarı 16 tane at sanıyor.4 tane oyun açacakmış ahahahahahahahaha:D::D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Artı -1 Eksi
Yok hayır oyunda çoğu kişi öyle yapıyor zaten ayrıca şu an bile darboğaz oluyor mu? Attığın görev yöneticine bakaraktan?
İşlemcinin, ekran kartı kadar kullanılması ya da ekran kartı kullanımını geçmesi darboğazdır. Ekran kartının ne kadar kullanıldığı attığın resimde görülmüyor ama darboğaz olduğu rahatça anlaşılabiliyor. Ayrıca hangi oyun o?

Arkadaş bilgisayarı 16 tane at sanıyor. 4 tane oyun açacakmış ahahahahahahahaha:D::D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

İşlemcinin, ekran kartı kadar kullanılması ya da ekran kartı kullanımını geçmesi darboğazdır. Ekran kartının ne kadar kullanıldığı attığın resimde görülmüyor ama darboğaz olduğu rahatça anlaşılabiliyor. Ayrıca hangi oyun o?

Arkadaşlar Metin2 bu GTA 5 falan değil tamam darboğaz yapıyor ama normal oyunlar kadar ağır bir oyun değil bu oyun 2005 oyunu.

Şimdi 3 Client'e düşürdüm işlemci%66 da geziniyor.

Geri
Yukarı