Altyapı başvurusu onayı sonrası Fiber mi gelir, VDSL2 mi gelir?

Zakır Zakır

Kilopat
Merhaba arkadaşlar, sonunda yaptığım altyapı başvurularından bir tanesi kabul edildi. Soru basit. Fiber mi, yoksa mevcut olan VDSL2 mi yaparlar?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    46,2 KB · Görüntüleme: 92
Son düzenleyen: Moderatör:
Nereye yazdın usta talep aldılar.
Hangisine yazdığımdan kabul edildi bilmiyorum ama açık kapı, haberleşme bakanlığı ([email protected]), TürkTelekom şikayet, TürkTelekom altypaı ihbar hattı, her hafta müdürlükte bu işle ilgilenen kişiye (rastgele birine filan değil yetkili birine mesela saha ekip müdürü) dilekçe, sosyal medya aracılığı ile arıza kaydı ve başvuru bu uzayıp gider.

Aramıyorum direk il müdürünü arıyorum. Adamla ahbap olduk ama bu işi taşeron firma yaptığı için karışamıyor adam her hafta dilekçemi onaylayıp yolluyor.
Taşeron bu bilgiyi bilemez. Bağlı olduğunuz ilçe müdürlüğünde bulunan altyapı planlama ve erişim birimi sorumlusu bilebilir.

Onlara sormadan öğrenemezsiniz.

Taşeron bu bilgiyi bilemez. Bağlı olduğunuz ilçe müdürlüğünde bulunan altyapı planlama ve erişim birimi sorumlusu bilebilir.

Onlara sormadan öğrenemezsiniz.
Yapan taşeron onun keyfine kalmış ama şu an hep fiber döşüyorlar ondan eminim ama sokaklara ne döşenir orasından emin değiliz. Taşeron bu işten ihale usulü ile altyapı yapıyor. Belki fiber için (altyapı geliştirme) ayrı bir ihalesi vardır onu müdür bile bilmiyor zaten onu döşeyen farklı bir taşeron. Her altyapı yaptığı daire başı para alıyormuş ona zaten yetkiyi bu yetkiyi il veya ilçe müdürü veriyor. Arızalara ise saha ekibi bakıyor onlar düzenli gelir alıyor +mesai. Anlayacağın ben bile bu işleri anlamadım müdürün bana anlattığı bu kadar.

Yapan taşeron onun keyfine kalmış ama şu an hep fiber döşüyorlar ondan eminim ama sokaklara ne döşenir orasından emin değiliz. Taşeron bu işten ihale usulü ile altyapı yapıyor. Belki fiber için (altyapı geliştirme) ayrı bir ihalesi vardır onu müdür bile bilmiyor zaten onu döşeyen farklı bir taşeron. Her altyapı yaptığı daire başı para alıyormuş ona zaten yetkiyi bu yetkiyi il veya ilçe müdürü veriyor. Arızalara ise saha ekibi bakıyor onlar düzenli gelir alıyor +mesai. Anlayacağın ben bile bu işleri anlamadım müdürün bana anlattığı bu kadar.
Taşeron altyapının tütüne karışamaz. VDSL mi FTTH mi olacağını ilçe müdürlüğü karar verir. Taşeron fiberi döşer, saha dolabını montajlar gerisine karışmaz.

Daire başı para alma olayı yok. Hikaye üzerine hikaye. Tamamen yanlış biliyorsunuz ya da yanlış bilgilendirildiniz.

Geri
Yukarı