Altyapı Hızı Destekliyor Fakat TTnet MH Yalanlıyor

Takeshi Kovacs

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Adana
Merhaba arkadaşlar. TTnet 8 mbit NETLİMİTSİZ internet paketi kullanıcısıyım. İnternet hızı 8 mbit'e kadar olmasına rağmen, 7.1 mbit hız alıyorum. 192.168.2.1 sitesinden aldığım değerler SS'teki gibi. Bana bu hat değerlerinin gayet iyi olduğunu, 24 mbit bir hızı rahatça kaldırabileceğini söylemişlerdi.

Ancak Türk Telekom alabileceğim maksimum hızı zaten aldığımı söylediler. Hattımın değerleri bu şekilde olmasına rağmen neden MH bana bunları söylüyor anlamadım. Görüşmeye hat sahibi Babam olduğu için o gitmişti. Detaylarıyla sormamış. Sizce böyle demelerinin sebebi bina kablo sisteminin eski ve yetersiz olması mıdır? Çünkü daha önce hızımızı 10 mbit'e yükseltmişlerdi, fakat sürekli kesiliyordu. Gelen görevli kablo sisteminin eski olduğunu ve hızı kaldırmadığını söyledi. Ben ne yapmalıyım ? Lütfen yol gösterin..
Adsız.png

Tamam da yanlış anlamıyorisem sen zaten 8mb/s lik pakete üyesin. Alabileceğin hızı alıyosun. 8mb/s üzeri olmaz. Onun için 25mb/s lik bir pakete geçmen lazım.

10mb/s de kesilme oluyor ise üzerinide desteklemesi imkansız. Bina altyapısı ile ilgilidir. Elinizden bişey gelmez. Birisinin saha kabini değilde bina kabininden direk kablo çektiğini duymuştum. 1-2mb/s alırken hız olarak 6/7 ye çıktığını söylüyordu.

10mb/s de kesilme oluyor ise üzerinide desteklemesi imkansız. Bina altyapısı ile ilgilidir. Elinizden bişey gelmez. Birisinin saha kabini değilde bina kabininden direk kablo çektiğini duymuştum. 1-2mb/s alırken hız olarak 6/7 ye çıktığını söylüyordu.
Bina altyapısından kastınız bina kablo sistemi mi yoksa interneti aldığım hat mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
İnternet aldığım hat derken? Zaten internet aldığınız hat bina kabloları.

Bana anlatan o kutudan direk eve kablo çekmiş. İnternet kablosu. Ama nasıl kendi hattını buldu ayırdı TTNET'emi söyledi bir fikrim yok.

İbretlik bir olay yaşadım. Bu konuyu açtığım gün TTnet babamı arayıp hızımızı 2.5 TL fark ile 2 katına çıkarmış. Bunların müşteri hizmetlerinin kalitesini bu olaydan anlayabiliriz. 1 ay önce en fazla 7 mbit olur derken aynı hat değerleriyle şimdi hızım 14.2......

Ben de bu sorunu yaşıyordum teşekkürler. Gerçekten müşteri hizmetleri yalan yanlış cevaplıyor. Bana da hızınız en fazla 8 olur demişlerdi 16 olamaz demişlerdi ama o sayfada 16 var hem de daha ucuz. İsterseniz ss de atarım sıkıntı yok.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı