Altyapı Hizmetleri

kayapater

Kilopat
Makaleler
5
Öncelikle altyapı sıkıntısı çeken kişiler konuyu takibe alsınlar. Konu bir tür rehber konusudur. Takibe alın dememin sebebi rehber daha tamamlanmadı. An ve an buraya güncelleyerek yazmak istiyorum. Benim evimde yapıldığı yıldan beri yani 10 yıl önceden beri altyapı yok. Birkaç yıl boyunca uğraştık ama işe yaramadı. Zaman geçtikçe ben de büyüdüm tabii ve daha farklı yönlere başvurdum. Tehdit değil yani kısmen. BTK, CİMER gibi resmi kurumlara Türk Telekomu şikayet ettim. İlk başta tabii işe yaramadı. Bu mecralara yaptığım başvurularda bana altyapı yok internet hizmeti veremiyoruz diye cevap verildi. Ben durur muyum? Tekrar aynı şikayetler altında cevap yazdım. Artık sinirlenmiştim. Bu kurumlara sorumluluklarını resmen ben hatırlattım. Uzunca bir süre ses gelmedi. Tam vazgeçtim Vodafone'un Redbox paketlerinden birini alacağım 2 kere iptal oldu redbox. Ben ta benim şansıma derken dün beni Türk Telekom'dan aradılar ve "biz BTK'ye yaptığınız şikayetten size ulaşıyoruz adresinizde altyapı bulunuyor paket seçimini yapar mısınız?" diye bir cevap aldım. BTK'deki şikayet bölümüne gittiğimde "altyapı olmadığı için hizmet veremiyoruz" yazısına yaptığım itiraz metninin altınta "yapılan araştırmalarda altyapınızın olduğu belirlenmiştir" yazıyordu. Netspeed üzerinden yaptığım sorguda maksimum alabileceğim hızın 97 mbps olduğunu ve saha dolabının yaklaşık 21 m yakında olduğunu gördüm. Bu arada BTK şikayetim cevaplanmadan önce yaptığım sorgularda altyapı yok diyordu. Bir İSS'ye başvurdum ve kurulum için 7 gün içinde geleceklerini söylediler. Ankastreye kadar hat mı ne çekeceklermiş. Bu bir sonuçlansın buraya yaptığım şikayetleri yazarım. Türk Telekom hazır başlamışken sesimizi duyurmak iyi olur.

Öncelikle altyapı sıkıntısı çeken kişiler konuyu takibe alsınlar. Konu bir tür rehber konusudur. Takibe alın dememin sebebi rehber daha tamamlanmadı. An ve an buraya güncelleyerek yazmak istiyorum. Benim evimde yapıldığı yıldan beri yani 10 yıl önceden beri altyapı yok. Birkaç yıl boyunca uğraştık ama işe yaramadı. Zaman geçtikçe ben de büyüdüm tabii ve daha farklı yönlere başvurdum. Tehdit değil yani kısmen. BTK, cimer gibi resmi kurumlara Türk Telekom'u şikayet ettim. İlk başta tabii işe yaramadı. Bu mecralara yaptığım başvurularda bana altyapı yok internet hizmeti veremiyoruz diye cevap verildi. Ben durur muyum? Tekrar aynı şikayetler altında cevap yazdım. Artık sinirlenmiştim. Bu kurumlara sorumluluklarını resmen ben hatırlattım. Uzunca bir süre ses gelmedi. Tam vazgeçtim Vodafone'un redbox paketlerinden birini alacağım 2 kere iptal oldu redbox. Ben ta benim şansıma derken dün beni Türk Telekom'dan aradılar ve "biz BTK'ye yaptığınız şikayetten size ulaşıyoruz adresinizde altyapı bulunuyor paket seçimini yapar mısınız?" Diye bir cevap aldım. BTK'deki şikayet bölümüne gittiğimde "altyapı olmadığı için hizmet veremiyoruz" yazısına yaptığım itiraz metninin altınta "yapılan araştırmalarda altyapınızın olduğu belirlenmiştir" yazıyordu. NetSpeed üzerinden yaptığım sorguda maksimum alabileceğim hızın 97 Mbps olduğunu ve saha dolabının yaklaşık 21 m yakında olduğunu gördüm. Bu arada BTK şikayetim cevaplanmadan önce yaptığım sorgularda altyapı yok diyordu. Bir ISS'ye başvurdum ve kurulum için 7 gün içinde geleceklerini söylediler. Ankastreye kadar hat mı ne çekecekler miş. Bu bir sonuçlansın buraya yaptığım şikayetleri yazarım. Türk Telekom hazır başlamışken sesimizi duyurmak iyi olur.

Ben de aynı talepte bulundum.(Yeni foça’da oturuyorum)apartman en az 8 katlı mı 8 daireli mi ne olmalıymış ve evdeki herkesin aynı talepte bulunması gerekiyormuş.

Benim bulunduğum bölgede TürkNet'in aktif altyapısı var. Fakat 1Mbps alıyorum nedenleri ise aşağıda belirttiğim gibi.
1. İç tesisatım kötü.
2. Saha dolabım benden 2 kilometre uzakta.
3. Portta VDSL yeri yok.
Not: Bir sitede yaşıyorum merkeze de yakınım, yaşadığım bina ise 20 yıla yakın var.

Ben de aynı talepte bulundum.(Yeni foça’da oturuyorum)apartman en az 8 katlı mı 8 daireli mi ne olmalıymış ve evdeki herkesin aynı talepte bulunması gerekiyormuş.
O tamamen bahane. Talep değil tehdit gerekiyor. Ben bu süreçte bunu anladım.
Benim bulunduğum bölgede TürkNet'in aktif altyapısı var. Fakat 1Mbps alıyorum nedenleri ise aşağıda belirttiğim gibi.
1. İç tesisatım kötü.
2. Saha dolabım benden 2 kilometre uzakta.
3. Portta VDSL yeri yok.
Not: Bir sitede yaşıyorum merkeze de yakınım, yaşadığım bina ise 20 yıla yakın var.
Geçmiş olsun siz de bizdensiniz.

Benim sitede Superonline fiber altyapısı var ama ankastrede ki cihaz portları 100mbps destekliyor en fazla, bundan dolayı 200mbps hız alamıyorum.

Formula 1 yarış pisti yapıp şahin ile yarışmaya benziyor bu durum🧐

Emin misiniz bu konuda. Eğer haritada yeni foça‘yı bulursanız hem merkezden çok uzak olduğumuzu hem de çok fazla taş evden dolayı altyapı çekilemediğini görürsünüz. Cidden tehditle çözülür mü bu iş?
Tehdit dediğim boğaza bıçak dayamak değil. Ben 10 yıl boyunca katetmediğim yolu son 1 ayda şikayet yoluyla hallettim. Tabii bu durum herkes için söylenemez. Belki siz dilekçe toplayıp yaparsınız. Türk Telekom'un kafasının nasıl çalıştığını kimse bilemez.

Dilekçe toplama işlemi nasıl ilerliyor veya nasıl bir yol izlemeliyim.
Neredeyse tüm işlemlerimi buradan hallettim. Tanıdığınız tanımadığınız herkese bu adresten girip talepte bulunmasını isteyin. Bana başvurum sonucunda gelen cevaba itiraz etmiştim ve 2 hafta sonra altyapı var denilmişti.

Neredeyse tüm işlemlerimi buradan hallettim. Tanıdığınız tanımadığınız herkese bu adresten girip talepte bulunmasını isteyin. Bana başvurum sonucunda gelen cevaba itiraz etmiştim ve 2 hafta sonra altyapı var denilmişti.
Burası sanırım şikayet için ne başlığı altında şikayette bulunmalıyım ki.

Yeni konular

Geri
Yukarı