Altyapı sorgulamasında altyapı gözükmüyor

SapkaliPikacu

Hectopat
1 Ay önce gözüküyordu değerlerimi tekrar kontrol etmek istemiştim, şimdi bakıyorum gözükmüyor.
Sebebi ne olabilir? Ne yapmalıyım? Nasıl bir yol izlemeliyim?

NetSpeed.JPG

ExtraNet.JPG

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçmiş olsun. Birisi sizin bölgenizde son kalan portu kapmış. Boş port kalmadığından dolayı altyapı yok gösteriyor. TT port çalışması yapmadığı, veya bölgenizdeki internet kullanan biri aboneliğini iptal ettirmediği sürece boş port açılmaz.

Genelde santral tarafında ya da altyapı çalışması olduğu zaman bu ekran çıkıyor.

Komşu daire ve binalarda durum nasıl ?

Geçmiş olsun. Birisi sizin bölgenizde son kalan portu kapmış. Boş port kalmadığından dolayı altyapı yok gösteriyor. TT port çalışması yapmadığı, veya bölgenizdeki internet kullanan biri aboneliğini iptal ettirmediği sürece boş port açılmaz.
Hocam ben şuan TT 16mbps paketini kullanıyorum değişiklik yapmak istiyordum.
Piyasayı araştırıyordum farklı sitelerden altyapımı sorgulamak istedim fakat olan altyapımı da göremiyorum.
Yan binada bir daireyi işaretledim onda da yok gösteriyor.

Birkaç hafta önce kendi sokağımda değil de 2 3 sokak yukarıda kazı çalışması vardı.
Tabi ki su gibi başka şeylerde olabilir ama etkisi olabilir mi?
Çünkü modem hat değerlerimden çokta az olsa birkaç şey artmış bunun içinde konu açmıştım onu da bırakmak istiyorum.

Piyasayı araştırıyordum farklı sitelerden altyapımı sorgulamak istedim fakat olan altyapımı da göremiyorum.

Birkaç hafta önce kendi sokağımda değil de 2 3 sokak yukarıda kazı çalışması vardı.
Tabi ki su gibi başka şeylerde olabilir ama etkisi olabilir mi?
Çünkü modem hat değerlerimden çokta az olsa birkaç şey artmış bunun içinde konu açmıştım onu da bırakmak istiyorum.

Yüksek ihtimal dediğim olay oldu. VDSL portu kalmadığından öyle gösteriyor olabilir. Siz yinede her gün kontrol edin.

Ben Türk Telekom'dan TürkNet'e geçmeden önce iptal ettirmiştim. Yaklaşık 2 hafta bende böyle bir hata ile karşılaşmıştım, sonrasında kendi kendine düzelmişti.

Yüksek ihtimal çalışmadan ötürü gözükmüyor. TT'ye Twitter üzerinden ekran alıntısını atın ve iletişim bilgilerinizi ekleyin. Altyapı sorgulamada değer gözükmüyor diye iletin.

Bakalım onlar ne diyecek.

Yüksek ihtimal çalışmadan ötürü gözükmüyor. TT'ye Twitter üzerinden ekran alıntısını atın ve iletişim bilgilerinizi ekleyin. Altyapı sorgulamada değer gözükmüyor diye iletin.

Bakalım onlar ne diyecek.
Hocam ben senelerdir ADSL kullanıyorum bina 20 senelik 16mbps ye 100TL ücret ödüyorum tabiricaizse kazıklanma diye hissediyorum.
Bir arkadaş bunlardan bahsetmişti;

Hocam aldığınız hız hat değerlerinize göre normal. Hat değerleriniz çok iç açıcı değil. En fazla 14 Mbps download ve 10 Mbps upload alabilirsiniz. Sanırsam eski bir port ya da eski saha dolabına bağlısınız. Bir ihtimal oturduğunuz bölge merkezden uzak ise santral ile aranızdaki mesafe çok olur. Bunda dolayı da hat değerleriniz bu halde olabilir. Bunu öğrenmenin yolu oturduğunuz şehirdeki Türk Telekom müdürlüğüne gidip bilgi almanız olacaktır. Gidip santalden mi yoksa saha dolabından mı hizmet aldığını öğrenin. Bir de bölgeniz eğer VDSL2 destekliyorsa ona geçmenizi tavsiye ediyorum. Destekleyip desteklemediğini gene Türk Telekom müdürlüğünden öğrenebilirsiniz. Eğer destekliyorsa hat değerleriniz değişebilir.

Birde;
Hocam o saha dolabı değil. O ufak bir kutudur sizin onla işiniz yok. Eğer sizin o ufak kutu hasarlı değilse. Eğer hasarlı yani kapağı yoksa , kablolar dışarıda sarkıyorsa , sallanıyorsa bunlar hasarlı anlamına gelir. Türktelekom bunu bedavaya onarıyor. Bu kutunun hasarlı olması hat değerlerinizi doğrudan etkiler. Önce bunu kontrol edin hasarsız ise o zaman sokak ve mahallenizin altyapısı çok eskidir. O zaman Türktelekom müdürlüğüne başvuruda bulunup mahallemize VDSL2 altyapı istediğinizi belirten bir dilekçe yazıcaksınız. Öncelikle müşteri hizmetlerini arayıp VDSL2 altypınızın olup olmadığını kontrol edin. Eğer VDSL2 altyapınız varsa bu hat değerleri değişir. Bana biraz bilgi verin lütfen.

ayrıca 20 senelik olması binanızın altyapısının eski olduğu anlamına gelmez. Eğer bölgenizde güçlendirme varsa Türktelekom eski saha dolaplarını fiber ile destekliyip en az 24 Mbps download değeri verir haline getiriyor. Bir öğrenin bunu .

Şimdi Türk Telekom mu arayarak bilgilendirme alacağım.

Bahseden arkadaş doğruları söylemiş.
Ben Türk Telekom'dan TürkNet'e geçmeden önce iptal ettirmiştim. Yaklaşık 2 hafta bende böyle bir hata ile karşılaşmıştım, sonrasında kendi kendine düzelmişti.
Yüksek ihtimal dediğim olay oldu. VDSL portu kalmadığından öyle gösteriyor olabilir. Siz yinede her gün kontrol edin.
Hocam son olarak bu modem hat değerleri hakkında ne söyleyebilirsiniz?
Şuan mevcut olan bu.
AltYapı.JPG

Yeni konular

Geri
Yukarı