Altyapım Kaç Mbps Destekler?

Raltap

Decapat
Screenshot_2020-01-08-02-59-34-764_com.android.chrome.jpg
IMG_20200108_025342.jpg

İnternetten altyapı sorgulama yapınca 75 diyor. Modem değerlerini de attım, kaç hız alır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış Bilgilendirme [VDSL Altyapı tipleri, saha dolabından daireye 100 Mbps bağlantı hızı sağlayabilmektedir]
ADSL2+hat standardı yazıyor. Fiber değil yani bu nedenle 23 Mbit'e kadar alırsın bence 25Mbit ve üstü fiber olur. Saha dolabı ne kadar yakın eve? Ona bir bak bir de binada kurulu olan internet servis sağlayıcı dolabı kimin ve fiber mi? Yoksa eski ADSL dolabı mı? Modemin ADSL modem ise sıkıntı olur bunuda unutma! Fiber için modem farklı o zaman datalar daha farklı çıkabilir.

Millenicom'da sıkıntılar vardı sanırım. Ben korkup iptal ettirmiştim başvuru yapıp. O interneti düşünüyorsanız, bi' araştırın derim.

Altyapınızda VDSL var ancak siz şu anda ADSL altyapıdan yararlanıyorsunuz. Modeminiz de ADSL2+.

Eğer herhangi bir sağlayıcıdan 75Mbit VDSL tarifeye geçerseniz altyapınızın desteklediği maksimum hız olan 75Mbit hızı alırsınız. Bunun için ayrıca bir de VDSL modem edinmeniz gerekir.

ADSL2+hat standardı yazıyor. Fiber değil yani bu nedenle 23 Mbit'e kadar alırsın bence 25Mbit ve üstü fiber olur. Saha dolabı ne kadar yakın eve? Ona bir bak bir de binada kurulu olan internet servis sağlayıcı dolabı kimin ve fiber mi? Yoksa eski ADSL dolabı mı? Modemin ADSL modem ise sıkıntı olur bunuda unutma! Fiber için modem farklı o zaman datalar daha farklı çıkabilir.

Fiber değil.
Altyapınızda VDSL var ancak siz şu anda ADSL altyapıdan yararlanıyorsunuz. Modeminiz de ADSL2+.

Eğer herhangi bir sağlayıcıdan 75Mbit VDSL tarifeye geçerseniz altyapınızın desteklediği maksimum hız olan 75Mbit hızı alırsınız. Bunun için ayrıca bir de VDSL modem edinmeniz gerekir.

Yani 75 Mbps alır mıyım taahhüt bitiyor diğer ayda.
Kutu turk Telekom kutu binada.

Millenicom'un ne sıkıntısı varmış acaba ben VDSL kullanıyorum aldım alalı sıkıntı yok forumda bir arkadaş fiber bağladı sıkıntısız kullanıyor alt yapınızda sorun yoksa sıkıntısız hizmet veriyor, sıkıntı varsa Bu da altyapı sorumlusu Telekom'la alakalı bir şey diğer ISS'lerin bir şey yapma yetkisi yok. Soruna gelirsek kardeşim ADSL2 değerleri gösteriyor modemin ama galiba VDSL destekliyor ki sitede öyle gözüküyor. Benim saha dolabına uzaklığım 153 metre maks 72 Mbps gösteriyor senin de saha dolabına uzaklığın 148-150M civarıdır. Sağlıklı yorulmayabilmek için VDSL profili değerlerini görmek lazım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı