Altyapım kaç Mbps destekliyor?

Makaleler
1
Yer
Bursa
Modemden, Vodafone’dan, Turkcell’den ve Türk Telekom bayisinden bakıldığında 17 Mbps, Türk Telekom’un binasından bakıldığında 100 Mbps, turk.net ve milleni.com sitesinden bakıldığında 56 Mbps olarak gözüküyor.
Bu da Türk Telekom’un sitesinden bir fotoğraf;

A56FB8F2-9887-426D-9CD2-4A71E8EAF6DA.jpeg

Kafam çok karışık. Bizim internet hızımız ne?

Son düzenleyen: Moderatör:
Netspeed üzerinden de bakabilir misiniz? Orada tahmini olarak santral uzaklığı da yazıyor.

Ben TürkNet'ten baktığımda bende boş port yok diyor. O ne demek?
Bir sinema salonu düşünün, tüm koltuklar dolu ve size yer yok. O mantık. Biri sinema salonundan ayrılırsa siz o koltuğa oturabilirsiniz. Port boşa çıkarsa siz o portu kapabilirsiniz yani.

Netspeed üzerinden de bakabilir misiniz? Orada tahmini olarak santral uzaklığı da yazıyor.

Bir sinema salonu düşünün, tüm koltuklar dolu ve size yer yok. O mantık. Biri sinema salonundan ayrılırsa siz o koltuğa oturabilirsiniz. Port boşa çıkarsa siz o portu kapabilirsiniz yani.
300 metre - 56 mbps yazıyor fakat saha dolabının mesafesi 50 metre bile yok. :)

Kullandığınız paketin adı nedir? 8 Mbps'lik paket kullandığınızı düşünüyorum. Bu yüzden site bu kadar yolluyorlar.
Evet, 8 Mbps’lik paket. Karşı komşum 105 TL ödüyor, ben 60 TL(taahhütsüz).
Sanırsam bizim portu en kötü olan yere takmışlar ADSL paket kullandığımız için. Doğru mu düşünüyorum yoksa başka bir sıkıntı mı var? Türk Telekom’da bu durumdan bahsettim adam “Bir sıkıntı olmaz 100 Mbps bile verebiliriz.” dedi. Ben bu cümleden bizim eve en kötü porttan internet gönderdiklerini çıkardım. Sizin fikrinizi merak ediyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı