Altyapım neden bu kadar kötü?

Yeni yerleşim yerinde oturuyorum ve altyapım böyle:
Santrale olan uzaklık: 0 metre
İnternet altyapısı: Fiber
Maksimum alabileceğim hız: 75 mbps
Fiber altyapıda 75 Mbps imkansız. Tüm internet sağlayıcılarından bak. Mesela sen Turknet'den bakmışsındır ancak orda Superonline'nin altyapısı vardır o zaman fiber altyapıda da az verirler.

Fiber altyapıda 75 Mbps imkansız. Tüm internet sağlayıcılarından bak. Mesela sen Turknet'den bakmışsındır ancak orda Superonline'nin altyapısı vardır o zaman fiber altyapıda da az verirler.
Netspeed sonuçlarım. Turktelekom 100 mbps verebileceğini de söyledi ama ben web üzerindeki sonuçları paylaştım.

Bizmki de 15 yıllık yakında baz istasyonunu yenilediler sadecce bende yeniletmek istiyorum ne yapabilirim kanka.

Ailenle konuş büyük ihtimal ile Türk Telekom ilgili mercidir.
Ama klasik Türk mantığı 5 seneye anca yaparlar.
Bizde 2 sene önce altyapı yenileni hız bu nedenle bina yaşına göre fazla.

Netspeed sonuçlarım. Turktelekom 100 mbps verebileceğini de söyledi ama ben web üzerindeki sonuçları paylaştım.
Ben de netspeed üzerinden yaptım bana da 85 Mbps dedi ancak Superonline'dan yapınca gigabit internet bağlayabiliriz dediler. Fakat şu an 100 Mbps paketini kullanıyorum. Bu yüzden geniş çaplı bir araştırma yapmanız lazım.

Ben de NetSpeed üzerinden yaptım bana da 85 Mbps dedi ancak Superonline'dan yapınca gigabit internet bağlayabiliriz dediler. Fakat şu an 100 Mbps paketini kullanıyorum. Bu yüzden geniş çaplı bir araştırma yapmanız lazım.

Yapmama kendi açımdan gerek yok çünkü o hızı Türk Telekom üzerinden kullanmam için maddiyatım yok.

Benim şu anda oturduğum ev 40 yaşından fazla. O yüzden internet altyapısı çok kötü. 820 KB/s indirme hızı alabiliyorum en fazla. Ama buna da şükür. Evinde hiç interneti olmayanlar var.

Geri
Yukarı