Altyapım olmasına rağmen VDSL internete port durumu yüzünden geçemiyorum

Cemal Taha

Femtopat
Daha fazla  
İyi Forumlar arkadaşlar. Öncelikle yayın açmak ve YouTube videolar yüklemek için internetimi Türk Telekom ADSL'den VDSL'e geçirmek istedim. Altyapı sorgulamada 75 Mbps altyapı çıkmasına rağmen port durumu yok. Müşteri hizmetlerini aradığımda bana geçiş olmayacağını söyledi haliyle. Port durumumu nasıl var hale getirebilirim Türk telekoma yazdım herhangi bir cevap şu anlık gelmedi port açtırmak vakit alır mı? İyi günler.

Hocam port açtırmak için yeni saha dolabı yapılması gerekiyor. Bunu siz tek başınıza yapamazsınız. Sokağınızda bulunan ve port alamayan insanlarla beraber imza toplayıp başvurursanız 1 tane daha saha dolabı koyarlar port açılır. Ama aynı sokağa birden fazla saha dolabı koyacaklarını zannetmiyorum.

Hocam port açtırmak için yeni saha dolabı yapılması gerekiyor. Bunu siz tek başınıza yapamazsınız. Sokağınızda bulunan ve port alamayan insanlarla beraber imza toplayıp başvurursanız 1 tane daha saha dolabı koyarlar port açılır. Ama aynı sokağa birden fazla saha dolabı koyacaklarını zannetmiyorum.
Cevapladığınız için sağolun hocam şikayet vara yazdım sorunu.Bakalım belki cevap yazarlar bir umut

Böyle durumlarda yapacağınız, bulunduğunuz il veya ilçede ki müdürlüğe gidip bizzat çözüm aramanız, yine çözüm bulamazsanız Twitter'dan Türk Telekom'a durumu anlatmanız veya Türk Telekom'da yetkili olan kişilere ulaşıp söylemeniz çünkü şu anda birçok yere artık fiber çekiliyor ve sadece bir tek kişi'ye özel fiber çekildiği bile oluyor

Hayır tek seçenek yeni saha dolabı değil. Mevcut santraldeki VDSL portların sayısını arttırarak da buna çözüm sağlıyorlar. Turk Telekom Bölge Müdürlüğü ziyaret edilip VDSL port dilekçesi veriyorsunuz ve ana merkezden yatırım süreci bekleniyor. Yatırım geldiği takdirde de maliyeti epey yüksek olan bu portların santral ile bağlantısı sağlanıyor.

Geri
Yukarı