Altyapımın desteklediği hız azaldı

xDSL istatistikleri kısmına girdiğim zaman
Attainable Net Data Rate
( upstream - 32.402 Mbps )
( downstream 89.476 Mbps )
olarak gözüküyor. Yani bu hızları alabilecek miyim?
Arayüz benimkinden farklı. O yüzden tam olarak bilemiyorum. 89 Mbps destekliyor gibi gözüküyor. Hangisi olduğunu bilen arkadaşlar vardır. Attainable dediği ulaşılabilir hız demek olduğu için altyapı 89 Mbps destekliyor diye düşünüyorum. Şu an aldığınız hızın ise 28 Mbps olması gerekiyor. Speedtest linkine girip tekrar test edin. 23 Mbps almamanız lazım değerlere bakacak olursak. Çünkü net hızınızın 28 olduğu gözüküyor. Yani 2.8 MB hızında download yapabileceğiniz anlamına geliyor.

Dediğim gibi aynı modem arayüzüne sahip bir arkadaşın yorumlaması daha iyi olur. Belki altyapı 28 Mbps destekliyordur. Ben onu gördüğüm kadarı ile normal aldığınız hız olarak yorumluyorum. Tekrardan paylaştığım linkten her şeyi kapatıp, hız testi yapın. İnterneti kullanan başka bir program açık olmasın.

TurkNet'e kayıt oldum ve aboneliğim Türk Telekom taahhütümün bittiği tarihte başlayacak şekilde ayarlattım. Daha taahhütüm bitmediği için şu an aktivasyon sürecinde. Bu aktivasyon süreci başlamadan önce TurkNet'in sitesinde 35 Mbps hız (+10TL 50Mbps), Millenicom'un sitesinde 67mbps ve NetSpeed'in sitesinde 67Mbps hız alabileceğim yazıyordu. TurkNet aktivasyon sürecinde iken tekrar bu sitelerde sorgulama yaptığım zaman alabileceğim hız 17mbps olarak gözükmeye başladı. Ama şuanda 24mbps hız alıyorum ve oturduğum dairenin üst katının alabileceği hız 67mbps gözüküyor. Bunun sebebi nedir?

Oturduğum daire.
Eki Görüntüle 1068666

Oturduğum dairenin üst katı.
Eki Görüntüle 1068667

Şuan aldığım hız

Eki Görüntüle 1068668
Çünkü kullanıyorsun yani portu sen kullanıyorsun ikinci defa almak istersen adsl veriyorlar.

Arayüz benimkinden farklı. O yüzden tam olarak bilemiyorum. 89 Mbps destekliyor gibi gözüküyor. Hangisi olduğunu bilen arkadaşlar vardır. Attainable dediği ulaşılabilir hız demek olduğu için altyapı 89 Mbps destekliyor diye düşünüyorum. Şu an aldığınız hızın ise 28 Mbps olması gerekiyor. Speedtest linkine girip tekrar test edin. 23 Mbps almamanız lazım değerlere bakacak olursak. Çünkü net hızınızın 28 olduğu gözüküyor. Yani 2.8 MB hızında download yapabileceğiniz anlamına geliyor.

Dediğim gibi aynı modem arayüzüne sahip bir arkadaşın yorumlaması daha iyi olur. Belki altyapı 28 Mbps destekliyordur. Ben onu gördüğüm kadarı ile normal aldığınız hız olarak yorumluyorum. Tekrar paylaştığım linkten her şeyi kapatıp, hız testi yapın. İnterneti kullanan başka bir program açık olmasın.

Sonuç yine aynı hocam. İndirme yaparken de 2.7 2.9MB arasında indiriyorum.

Bunu yazmanızın üstüne bende test yapayım dedim benim de 67 gözüküyor şu anda NetSpeed'de.

? :D

1624204755372.png

Sonuç yine aynı hocam. İndirme yaparken de 2.7 2.9MB arasında indiriyorum.
Tamam o zaman doğru. Şu an kullandığınız TTNET paketi 24 Mbps herhalde. 28 Mbps olduğu gözüküyor modem arayüzünde. Şu anki indirme hızınız 2.8 MB, altyapınız ise 89 Mbps'e kadar destekliyor. Yani 8.9 MB indirme hızına çıkabilecek kadar altyapınız var.

Yeni konular

Geri
Yukarı