Altyapının 500 Mbps desteklediği nasıl anlaşılır?

Murat5561k

Kilopat
Yer
Samsun
Merhaba arkadaşlar. Türk Telekom'un 100Mbps fiber paketini kullanmaktayım. 500Mbps olan pakete geçiş yapmak istiyorum fakat bu hızı kullanıp kullanmayacağımdan emin değilim. İnternette de bununla ilgili bir şey bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim, teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evinizin içine sarı ince bir kablo giriyor mu? Ya da binanın etrafında yani binanın duvarlarına, girişe monte bir internet kutusu var mı?

"Bu lokasyonda Türk Telekom FİBERNET internet hizmetinden faydalanabilirsiniz" yazıyor.

Şimdi şöyle anlatayım. Birkaç tip fibernet var. Evine gelen kablo fiber kablosu mu sarı renkli yoksa VDSL kablosu mu gri renkli?

Eğer gri renkli VDSL kablosu geliyor ise, nereden geliyor? Eğer binaya monteli küçük bir kabinden geliyorsa gidip fiber kablosu alıp o kabine bağlantı yaptırabilirsiniz.

Bunu söylememin nedeni fiber kablo direk modeminize kadar gelmeden 500 Mbps alamazsınız.

Aslında Türk Telekom'u arayıp yükseltmek istiyorum demeniz yeterli ya :D

Şimdi şöyle anlatayım. Birkaç tip fibernet var. Evine gelen kablo fiber kablosu mu sarı renkli yoksa VDSL kablosu mu gri renkli?

Eğer gri renkli VDSL kablosu geliyor ise, nereden geliyor? Eğer binaya monteli küçük bir kabinden geliyorsa gidip fiber kablosu alıp o kabine bağlantı yaptırabilirsiniz.

Bunu söylememin nedeni fiber kablo direk modeminize kadar gelmeden 500 Mbps alamazsınız.

Aslında Türk Telekom'u arayıp yükseltmek istiyorum demeniz yeterli ya :D
Evet ben de şimdi Türk Telekomu aradım ve konuştum. Altyapınız şu anlık sadece 100mbps destekliyor dediler.

Evet ben de şimdi Türk Telekom'u aradım ve konuştum. Altyapınız şu anlık sadece 100Mbps destekliyor dediler.

Heh bu cevaptan sonra cinlik başlıyor :D Binanı bir dolaş aşağıdaki gibi bir dolap var mı? Genelde girişe veya elektrik dolaplarının olduğu yere konur bunlar. Hiç olmadı apartman görevlisine sor. Eğer varsa binana kadar fiber kablo geliyor sonra VDSL kablosu bu kutudan dağıtıyorlar demek :D Sen kendin fiber kablo alıp bu kutudan fiber bağlatmayı teklif edeceksin Türk Telekom'a. İçinden cam geçen fiber kablo satın alman gerekiyor yani. Tabii önce bir sor ben fiber kablo alacağım bina panosundan daireme fiber gelmesini istiyorum falan diye. Bu yolu yaparsan 500 Mbps değil 10Gbps bile alabilirsin.

1659603604443.png

Heh bu cevaptan sonra cinlik başlıyor :D Binanı bir dolaş aşağıdaki gibi bir dolap var mı? Genelde girişe veya elektrik dolaplarının olduğu yere konur bunlar. Hiç olmadı apartman görevlisine sor. Eğer varsa binana kadar fiber kablo geliyor sonra VDSL kablosu bu kutudan dağıtıyorlar demek :D Sen kendin fiber kablo alıp bu kutudan fiber bağlatmayı teklif edeceksin Türk Telekom'a. İçinden cam geçen fiber kablo satın alman gerekiyor yani. Tabii önce bir sor ben fiber kablo alacağım bina panosundan daireme fiber gelmesini istiyorum falan diye. Bu yolu yaparsan 500 Mbps değil 10Gbps bile alabilirsin.

Eki Görüntüle 1473931
Çok teşekkür ederim fakat pek uğraşmak istemiyorum bunlarla.

Geri
Yukarı