Altyapının desteklediği hızı alamamak

Bu sorunla ilgili birden fazla konu var, biliyorum ve özür diliyorum ama bu konuların hiçbirinde çözümümü bulamadım. ISS olarak TurkNet kullanıyorum. 1.5 yıl kadar önce download hızım 70Mbps'lere kadar çıkıyordu. Sonrasında bir düşüş ile beraber 35Mbps'lere kadar indi. Yatılı okulda okuduğum için bunu çok dert etmedim ama yine de bu durumu internet sağlayıcıma bildirdim. Bana Türk Telekom saha ekiplerinin santralden bina girişindeki ankastre kutuma kadar kontrol sağladıklarını ve binanın iç tesisatında bir sorun olduğunu söylediler. Bunun üzerine babamla beraber bina girişindeki ankastre kutusundan ölçüm aldık ve hızı 30Mbps olarak ölçtük. Bunun üzerine destek kaydı açarak TurkNet'e destek kaydı açarak altyapımın desteklediği hızı sordum ve bana altyapınız 66Mbps destekliyor deyip, tekrar Türk Telekom saha ekiplerini yönlendirdiler ve yine aynı olay iç tesisat zart zurt. Altyapımın hızını kesin olarak söyleyebileceğini düşündüğüm Türk Telekom'u bugün aradım ve onlarda bana altyapımın 75Mbps desteklediğini söyledi. Eski hızıma ulaşmam için ne yapmam gerek? Yardımcı olabilir misiniz? Eksik bilgi verdiysem bildirin kusuruma bakmayın, şu sorunu çözmek istiyorum.
Merhaba, iç tesisatınızı kontrol ettirdikten sonra sorununuz devam ederse kayıt oluşturur musunuz?

Merhaba, iç tesisatınızı kontrol ettirdikten sonra sorununuz devam ederse kayıt oluşturur musunuz?
Yukarıda belirttiğim gibi iç tesisat kontrol edildi. Destek kaydını oluşturdum zaten.

@Burak5415 hocam modemimle bir alakası olabilir mi? Bugün arayıp başka bir modemle deneyin dediler

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı